REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Balandžio 29 d. 11:27

Hibridiniai šilumos siurbliai – ką apie juos reikėtų žinoti?

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


173311

Šilumos siurbliai yra bene populiariausias šildymo sprendimas mūsų šalyje. Dėl patogaus eksploatavimo, gausybės modernių technologijų ir aukšto energetinio efektyvumo, įvairūs šilumos siurbliai dirba tam, kad visų mūsų namuose ar darbo vietose visuomet būtų jauku ir šilta. Nors vis populiarėja gruntiniai šilumos siurbliai, šilumos siurbliai oras – oras ar tokie įtaisai, kaip žematemperatūris monoblokas, šį kartą savo dėmesį norėtume sutelkti į modernų ir labai efektyvų technologinį sprendimą – hibridinį šilumos siurblį. Pasižiūrėkime, kodėl jis turėtų būti vertas jūsų dėmesio.

Kas tai yra ir kaip veikia hibridinis siurblys?

Hibridiniai šilumos siurbliai dar galėtų būti vadinami sistemomis oras/vanduo/dujos. Ši sistema veikia taip, kad sujungia oras-vanduo šildymo sistemą su dujiniu šildymu ir taip sumažina energijos sąnaudas bei leidžia namus ar patalpas šildyti daug efektyviau.

Išorinis blokas gamina energiją lauke, kurią perduoda į dujinį katilą. Pastarasis yra prijungtas prie oras-vanduo sistemos dalies. Taip sistemos dirba išvien ir gali atlikti savo darbą – pašildyti namus.

Hibridinė technologija išskirtinė tuo, kad gamintojai suderina geriausias oras-vanduo ir dujinio šildymo savybes. Dėl to šiluma gaminama labai efektyviai, su minimaliais energijos nuostoliais ir išvengiant didelių minusų ar šilumos nuostolių, kurie būdingi daugumai kitų šildymo sprendimų.

Kada verta įsirengti hibridinį šilumos siurblį?

Dažniausiai pasitaikantys sprendimai

Vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kada verta įsirengti tokį siurblį, nėra.

Pirmiausia būtų galima pasakyti, kad tokį sprendimą verta rinktis tuo atveju, kada namų šeimininkai nori įsirengti būtent hibridinį šilumos siurblį. Jeigu techninės galimybės leidžia tai įgyvendinti, klientų patirtys ir įrenginių techninė specifikacija kone garantuoja, kad namų šeimininkai gaus didelę naudą ir efektyvų sprendimą.

Hibridinį šilumos siurblį rinktis tikrai verta ir tuomet, kada namų šeimininkai nori pakeisti pasenusį, nebeefektyvų arba poreikių nepatenkinusį dujinį katilą. Būtent šie šilumos siurbliai, dėl to, kad yra sistema oras/vanduo/dujos, gali būti montuojami į seno dujinio katilo vietą. Be abejonės, tokie siurbliai tinka ne tik renovuojamoms, bet ir naujai įrengiamoms sistemoms.

Trumpai galima pasakyti, kad labiausiai hibridiniai siurbliai pasiteisina tuomet, kai ieškote efektyvesnio šildymo sprendimo už seną dujinį katilą, savo namams ar patalpoms.

Saulės kolektoriai ir hibridiniai siurbliai - puikus derinys

Negana to, hibridinis šilumos siurblys kone idealiai veikia kartu su saulės kolektoriumi. Jeigu pasinaudojate valstybės parama įsirengti saulės jėgainę namuose, nauda yra dviguba, nes sutaupote įrengimui bei turite tokią sistemą, kuri ne tik veikia maksimaliai ekonomiškai, bet tuo pačiu yra saugi. Dar ne taip seniai, galimybė efektyviai buityje naudoti saulės energiją atrodė kiek utopinė, o dabar šis sprendimas atsiranda vis daugiau namų ūkių.

Štai pavyzdžiui - bene geriausius įvertinimus rinkoje turinti “Daikin Solaris” sistema efektyviai panaudos saulės energiją buityje naudojamo vandens pašildymui. Šis vanduo gali apšildyti namus, būti naudojamas vonioje, virtuvėje ar ten, kur jo prisireikė. Į sistemą prijungus 500l talpos rezervuarą ir kolektorių, nesuvartotą energiją galima kaupti ir panaudoti būtent tuomet, kada jos reikia, o karšto vandens, dėka tos didelės talpos, niekada nepritrūksta!

Tai yra itin netaršus (higieniškas) vandens šildymo būdas, kuris ne tik, kad prideda komforto namuose, bet ir padeda gamtai, ją tausodamas.

2.png

Kokie hibridiniai siurbliai rinkoje yra geriausi?

Jeigu manote, kad toks šildymo sprendimas turėtų tikti jums, vertėtų pasidomėti ir pasiūla rinkoje. Didžiausio dėmesio ir daugiausiai pagyrų iš klientų, bent jau Lietuvoje, ko gero sulaukia mūsų jau minėto, Daikin gamintojo produkcija. Daikin - Japonijos korporacija, įkurta dar 1924 metais ir besispecializuojanti oro ir šildymo sprendimų gamyboje bei kitose pramonės šakose.

Daikin Altherma – užpatentuotą technologiją naudojantis kokybiškas, itin technologiškai pažangus hibridinis šilumos siurblys, kuris pagamintas su vokiška precizika ir japoniškomis inovacijomis. Būtent šis hibridinis siurblys gali veikti:

  • Kaip šilumos siurblys oras/vanduo;
  • kaip dujinis katilas;
  • kaip abi sistemos vienu metu.

Siurblį valdantis kompiuteris ir davikliai matuoja temperatūrų skirtumus ir greitai pasirenka, kurį režimą įjungti, kad būtų pasiekiamas maksimalus efektyvumas. Režimai keičiasi automatiškai. Su Daikin Altherma įmanomas ir išmanus valdymas, tad siurblio veikimą galite lengvai reguliuoti per savo išmanųjį įrenginį.

Šį gamintoją ir būtent šį gaminį išskyrėme ne tik dėl patogaus valdymo ir inovatyvių technologijų. Šalia visos pažangos, jis yra ir labai praktiškas, nes veikia ir prie labai didelio šalčio (kas Lietuvoje aktualu), pasižymi itin mažu triukšmo lygiu bei pagamina kone 5 kartus daugiau šilumos, lyginant su suvartotos energijos kiekiu.

Remiamas turinysREDAKCIJA REKOMENDUOJA