REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2023 m. Lapkričio 18 d. 21:36

Havajuose ežeras tapo ryškiai rausvas

Pasaulis

Stop kadras

EtapliusŠaltinis: Etaplius.LT


283668

Havajuose esančioje Maui saloje pastebėtas neįprastas gamtos reiškinys. Kealia Pond nacionalinio laukinės gamtos prieglobsčio tvenkinys staiga pasidarė ryškiai rausvos spalvos. Kaip praneša CNN, tai įvyko spalio pabaigoje.

Pastebėjus kitokią nei įprasta ežero vandens spalvą, mokslininkai ėmėsi tirti šį atvejį. Buvo paimti vandens mėginiai, kuriuos išsiuntė į Havajų universitetą. Gauti rezultatai atskleidė, kad toks naujas ryškiai rausvas tvenkinio atspalvis susidarė dėl halobakterijų. O halobakterijos yra vienaląsčiai organizmai, kurie klesti labai sūriame vandenyje, pavyzdžiui, Negyvojoje jūroje.

Kodėl tuomet jų atsirado Havajų tvenkinyje? Vietos pareigūnai teigia, kad Maui saloje pastaruoju metu tvenkinio druskingumas smarkiai išaugo dėl didžiulės sausros. Visa teritorija, kurioje yra Kealia tvenkinio gamtos rezervatas, kenčia nuo ekstremalių oro sąlygų. Mažesnis gėlo vandens srautas į tvenkinį padidino druskos koncentraciją ir sukūrė „jaukų prieglobstį“ šioms ryškiaspalvėms halobakterijoms.

„Mokslininkai vis dar tiria, kaip klimato krizė paveiks Havajus, bet apskritai yra įsitikinimų, kad sausra dar labiau sustiprės, kylant pasaulinei temperatūrai, net ir tokiuose atogrąžų regionuose kaip šis“, – pažymima CNN pranešime.

Parengta pagal užsienio spaudąREDAKCIJA REKOMENDUOJA