REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Spalio 12 d. 09:38

„Hamas“ skelbia atakavusi Tel Avivą raketomis

Pasaulis

„Youtube“ stop kadras.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


280438

„Hamas“ kovotojai ketvirtadienį paleido raketų į Tel Avivą atsakydami į Izraelio antskrydžius, pranešė grupuotė.

Ji tvirtino, kad Izraelio smūgių taikiniu tapo civiliai gyventojai dviejose Gazos Ruožo pabėgėlių stovyklose.

„Hamas“ sukarintas sparnas – Ezzedine'o al Qassamo (Izadino Kasamo) brigados „paleido raketų į Tel Avivą, atsakydama į (Izraelio smūgius), nukreiptus į civilius gyventojus Al Šati ir Džabalijos stovyklose“, teigė „Hamas“.

Ketvirtadienio rytą naujienų agentūros AFP korespondentai per pusvalandį matė dešimtis oro smūgių Al Šati stovyklos kryptimi ir blokuoto Gazos Ruožo šiaurėje.

„Hamas“ šeštadienį netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA