REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 9 d. 06:45

Žuvusiųjų skaičius per „Hamas“ atakas viršijo 700, per išpuolį žuvo lietuvių tautybės policininkas

Pasaulis

„Youtube“ stop kadras.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.lt, BNS, ELTA


280057

Šeštadienio rytą teroristai iš grupuotės „Hamas“ paleido tūkstančius raketų į Izraelio miestus ir įsiveržė į šalį. Izraelio žiniasklaidos duomenimis, „Hamas“ atakos aukų skaičius jau viršijo 700 žmonių, daugiau kaip 2 tūkst. buvo sužeisti.

21.42

Gazos Ruože per konfliktą su Izraeliu žuvusiųjų skaičius išaugo iki 413

Žuvusiųjų Gazos Ruože skaičius išaugo iki 413, dar 2 300 buvo sužeisti, sekmadienį pranešė palestiniečių anklavo Sveikatos apsaugos ministerija, Izraelio kariuomenei tęsiant oro smūgius prieš „Hamas“ taikinius po didelio masto grupuotės išpuolio prieš žydų valstybę.

Ministerijos duomenimis, dauguma jų žuvo Gazos Ruože per atsakomuosius Izraelio smūgius.

Izraelio gynybos pajėgos (IDF) teigė nukovusios mažiausiai 400 „Hamas“ kovotojų tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

21.03

JAV siųs amuniciją Izraeliui ir stiprins savo pajėgas Artimuosiuose Rytuose

JAV, reaguodama į palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolius, aprūpins Izraelį amunicija ir įranga bei sustiprins amerikiečių pajėgas Artimuosiuose Rytuose, sekmadienį pranešė Pentagonas.

„Jungtinių Valstijų vyriausybė skubiai suteiks Izraelio gynybos pajėgoms papildomos įrangos ir išteklių, įskaitant šaudmenis“, – teigiama JAV gynybos sekretoriaus Lloydo Austino (Loido Ostino) išplatintame pranešime.

Jis nurodė, kad į rytinę Viduržemio jūros dalį buvo nukreiptas lėktuvnešis „USS Gerald R. Ford“ ir jį lydintis karo laivai. L. Austinas taip pat pareiškė, kad Vašingtonas didina naikintuvų eskadrilių skaičių šiame regione.

20.56

Baltieji rūmai: Izraeliui bus siunčiama nauja karinė parama

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė, kad Izraeliui, kovojančiam su palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuoliu, bus siunčiama nauja karinė parama, sekmadienį nurodė Baltieji rūmai.

Artimiausiomis dienomis bus paskelbta apie didesnę karinę pagalbą.

Baltųjų rūmų išplatintame pranešime teigiama, kad J. Bidenas ir Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) taip pat „aptarė dedamas pastangas užtikrinti, kad jokie Izraelio priešai nemanytų, jog gali ar turėtų siekti naudos iš dabartinės situacijos“.

20.40

Izraelyje per „Hamas“ puolimą žuvo daugiau kaip 700 žmonių

Izraelyje per palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ puolimą prieš žydų valstybę žuvo daugiau kaip 700 žmonių, sekmadienį nurodė sveikatos apsaugos pareigūnas.

Apie tai pranešė Izraelio portalas „The Times of Israel“.

Izraelyje iki šiol sužeista daugiau kaip 2 100 asmenų.

20.10

Tarp „Hamas“ pagrobtų asmenų yra ir vokiečių

Keli vokiečiai, kurie taip pat yra Izraelio piliečiai, buvo tarp tų, kuriuos palestiniečių grupuotės „Hamas“ kovotojai pagrobė per įsiveržimą į Izraelį, sekmadienį pranešė Vokietijos ministerijos šaltiniai.

Šaltiniai nenurodė tikslaus jų skaičiaus.

„Kiek mums žinoma, visi jie yra Izraelio piliečiai ir vokiečiai“, – pridūrė jie.

20.08

Palaikant Izraelį Seimo rūmai apšviesti šios šalies vėliavos spalvomis

Teroristinei grupuotei „Hamas“ pradėjus atakas prieš Izraelį, Seimas solidarizavosi ir išreiškė palaikymą šiai valstybei − parlamentas sekmadienį apšviestas Izraelio vėliavos spalvomis, pranešė Seimo kanceliarija.

„Šiuo simboliniu veiksmu išreiškiame solidarumą su Izraelio žmonėmis, „Hamas“ teroristų antpuolio aukomis ir jų artimaisiais“, − pranešime sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Tokiems smurto protrūkiams negali būti pateisinimo, demokratinis pasaulis juos turi aiškiai ir vienareikšmiškai pasmerkti“, − pridūrė ji.

Soc. tinklų nuotr.

19.47

JAV prezidentas nurodė suteikti papildomą paramą Izraeliui

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) po palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio nurodė suteikti papildomą paramą Izraeliui, sekmadienį pranešė Baltieji rūmai.

Išsamesnė informacija nebuvo pateikta.

„Prezidentas nurodė papildomai paremti Izraelį po šio precedento neturinčio „Hamas“ teroristinio išpuolio“, – teigiama Baltųjų rūmų išplatintame pareiškime.

Aukšto rango JAV pareigūnas šeštadienį nurodė, kad vyksta derybos dėl JAV karinės pagalbos teikimo.

19.34

Nacionalinis krizių valdymo centras ieško galimybių Lietuvos piliečiams grįžti iš Izraelio namo

Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) informuoja, kad aktyviai ieško galimybių kuo skubiau grįžti namo Lietuvos piliečiams, šiuo metu negalintiems išvykti iš Izraelio.

NKVC pažymi, kad tariamasi dėl galimybių tiek su tarptautiniais partneriais, tiek su privačiomis oro vežėjų kompanijomis, kad Tel Avivo oro uoste užstrigę Lietuvos piliečiai turėtų galimybę kuo greičiau grįžti į Lietuvą.

NKVC duomenimis, sunkumų kyla lietuviams, kurių lėktuvas į Vilnių buvo atšauktas šeštadienį. Sekmadienį skrydis į Tel Avivą įvyko, tikimasi, kad juo iš Izraelio grįš dalis keliautojų, turinčių bilietus į reguliarų reisą.

19.26

G. Landsbergis: jei nėra būtinybės, atsisakykite kelionės į Izraelį

Jei nėra būtinybės, reikėtų atsisakyti kelionės į Izraelį, nes galimybės iš ten sugrįžti gali būti apsunkintos, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Jei nėra būtinybės – atsisakykite kelionės į Izraelį. Galimybės grįžti gali būti apsunkintos. Saugumo situacija šalyje kinta labai greitai, todėl būkite budrūs ir nuolat sekite informaciją“, – Eltai perduotame komentare cituojamas G. Landsbergis.

19.25

Izraelio kariuomenė siunčia pastiprinimą kovai su „Hamas“

Izraelio kariuomenė pranešė, kad siunčia pastiprinimą prieš palestiniečių kovotojų grupuotę „Hamas“, kuri sekmadienį, praėjus dienai po to, kai prasiveržė per sieną iš Gazos Ruožo, vis dar yra žydų valstybės teritorijoje.

Spaudos konferencijos metu kariuomenės atstovas spaudai Danielis Hagari (Danielis Hagaris) žurnalistams nurodė, kad „priešas vis dar yra Izraelyje“.

„Stipriname savo pajėgas, ypač netoli Gazos Ruožo“, – sakė jis ir pridūrė, kad kariuomenė smogė 800 „Hamas“ taikinių šiame pakrantės anklave.

19.03

Izraelyje žuvo Prancūzijos pilietis, keli dingo be žinios

Prancūzijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Izraelyje, į šalį įsiveržus palestiniečių grupuotės „Hamas“ kovotojams, žuvo šalies pilietis, o dar keli dingo be žinios.

„Su liūdesiu sužinojome apie tragišką tautiečio žūtį Izraelyje per teroristinius išpuolius“, – sakė Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Anne-Claire Legendre (En Kler Ležendr).

18.36

V. Zelenskis teigia, kad Ukraina solidarizuojasi su Izraeliu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį telefonu kalbėjosi su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu (Benjaminu Netanjahumi) ir pakartojo, kad Kyjivas solidarizuojasi su Izraeliu, kuris ėmėsi atsakomųjų veiksmų po masinių palestiniečių grupuotės „Hamas“ išpuolių.

„Kalbėjausi su Netanyahu, kad patvirtintume Ukrainos solidarumą su Izraeliu, nukentėjusiu nuo įžūlaus didelio masto išpuolio, ir pareikštume užuojautą dėl daugybės aukų“, – socialiniuose tinkluose nurodė V. Zelenskis.

„Ministras pirmininkas mane informavo apie dabartinę padėtį ir Izraelio gynybos pajėgų bei teisėsaugos institucijų veiksmus, kuriais siekiama atremti išpuolį“, – teigė Ukrainos prezidentas.

„Taip pat aptarėme išpuolio pasekmes saugumo padėčiai regione ir už jo ribų“, – pridūrė jis.

V. Zelenskis taip pat nurodė, kad diplomatai bendradarbiauja su Izraelio policija, siekdami užtikrinti Ukrainos piliečių saugumą.

18.13

Per „Hamas“ puolimą Izraelyje buvo sužeisti mažiausiai 2 156 izraeliečiai

Palestiniečių kovotojų grupuotei „Hamas“ surengus didelį puolimą prieš Izraelį buvo sužeista mažiausiai 2 156 izraeliečiai, sekmadienį pranešė Izraelio sveikatos apsaugos ministerija.

Apie tai pranešė Izraelio portalas „The Times of Israel“.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat patvirtino, kad ligoninėse yra 2 156 sužeistieji, iš kurių 338 – sunkios būklės, 421 – vidutinio sunkumo, 1052 – lengvos būklės, 49 gydomi dėl stipraus nerimo ir 167 vis dar vertinami medikų.

17.55

Lietuvos žydų bendruomenė organizuoja skrydį negalintiems grįžti iš Izraelio

Lietuvos žydų bendruomenė skelbia, kad pirmadienį iš Lietuvos į Izraelį išskris lėktuvas, kuris galės parskraidinti negalinčius grįžti iš Izraelio.

„Labai svarbi informacija visiems, kurių artimieji šiuo metu Izraelyje. Rytoj, pirmadienį, 4 val., iš Izraelio į Lietuvą išskrenda lėktuvas, kuris parskraidins negalinčius grįžti“, – skelbiama Lietuvos žydų bendruomenės feisbuko puslapyje.

17.02

Gazos Ruože žuvusiųjų skaičius išaugo iki 370

Gazos Ruože žuvusiųjų skaičius sekmadienį išaugo iki 370, pranešė palestiniečių anklavo Sveikatos apsaugos ministerija, Izraelio kariuomenei tęsiant antskrydžius prieš „Hamas“ taikinius, po to, kai ši grupuotė surengė plataus masto ataką prieš žydų valstybę.

„Hamas“ kontroliuojama ministerija nurodė dar 2 200 buvo sužeisti per šeštadienį prasidėjusius susirėmimus, kai „Hamas“ kovotojai netikėtai auštant paleido tūkstančius raketų į Izraelį.

16.50

Tikėtina, kad sekmadienį JAV paskelbs apie naują karinę paramą Izraeliui

Vašingtonas sekmadienį galimai paskelbs apie naują karinę paramą Izraeliui po netikėto didelio masto palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio, nurodė JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas (Entonis Blinkenas).

„Nagrinėjame konkrečius papildomus izraeliečių prašymus. Manau, kad apie tai daugiau išgirsite vėliau šiandien“, – televizijai CNN sakė A. Blinkenas.

„[JAV] prezidento (Joe) Bideno (Džo Baideno) nurodymas buvo užtikrinti, kad Izraeliui suteiktume viską, ko šiuo metu reikia „Hamas“ išpuoliams atremti“, – nurodė jis.

16.10

Izraelyje žuvo dvi ukrainietės

Palestiniečių kovotojų grupuotei „Hamas“ surengus didelį puolimą prieš Izraelį žuvo dvi ukrainietės, sekmadienį naujienų agentūrai AFP pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai.

„Turime patvirtintos informacijos apie dviejų ukrainiečių moterų mirtį Izraelyje. Abi pilietės ilgą laiką gyveno šalyje“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Olehas Nikolenko ir pridūrė, kad konsulatas palaiko ryšį su aukų artimaisiais.

15.58

URM: registruoti 7 008 Izraelyje nuolat gyvenantys lietuviai, keliautojai saugūs

Lietuvos ambasados Izraelyje konsulinėje registracijoje registruoti 7008 Izraelyje nuolat gyvenantys mūsų šalies piliečiai, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).

URM programėlės „Keliauk saugiai“ bei kitų šaltinių duomenimis, šiuo metu Izraelyje lankosi (yra laikinai) 460 Lietuvos piliečių.

URM teigimu, ambasada palaiko ryšį su šiuo metu Izraelyje esančiomis piligrimų grupėmis ir pavieniais keliautojais.

URM žiniomis, visi keliautojai iš Lietuvos šiuo metu yra saugūs.

15.38

Izraelyje per „Hamas“ puolimą žuvusių žmonių skaičius viršijo 600

Palestiniečių kovotojų grupuotei „Hamas“ surengus didelį puolimą prieš Izraelį žuvo daugiau kaip 600 žmonių, sekmadienį skelbia pareigūnai.

Apie tai pranešė Izraelio portalas „The Times of Israel“ ir kitos vietos žiniasklaidos priemonės.

Izraelio vietos valdžios institucijos nurodė, kad „Hamas“ įkaitais laiko daugiau kaip 100 žmonių.

Izraelio vyriausybės spaudos biuras socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė atnaujintą informaciją, kurią naujienų agentūrai AFP patvirtino su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs biure dirbantis pareigūnas.

Anot pareigūno, žuvusiųjų skaičius dar nėra galutinis.

Kūnai rasti Izraelio pajėgoms toliau kovojant su „Hamas“ ginkluotais užpuolikais pasienyje esančiose bendruomenėse.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat patvirtino, kad ligoninėse yra 2 048 sužeistieji, iš kurių 200 yra kritinės būklės ir dar 330 sunkiai sužeistų.

Kariuomenė taip pat paskelbė pavardes karių, žuvusių per kovas su „Hamas“.

Tuo tarpu palestiniečių pareigūnai teigia, kad Gazos Ruože žuvo daugiau kaip 300 žmonių, neatskirdami kovotojų ir civilių.

15.21

G. Nausėda: Lietuva smerkia „Hamas“ atakas prieš Izraelį ir jo žmones

Lietuva vienareikšmiškai smerkia beatodairiškas „Hamas“ teroristinės grupuotės atakas prieš Izraelį ir jo žmones, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Lietuva vienareikšmiškai smerkia „Hamas“ smurtinius veiksmus ir atakas prieš civilius gyventojus Izraelyje. Mes visiškai palaikome Izraelį, reiškiame nuoširdžią užuojautą aukų šeimoms. Izraelis turi teisę gintis“, – pranešime sako šalies vadovas.

„Įkaitais paimti Izraelio žmonės – tiek civiliai, tiek kariai – turi būti nedelsiant paleisti“, – pridūrė G. Nausėda.

Jis pabrėžė raginąs nutraukti beprasmį smurtą.

G. Nausėda taip pat reiškia užuojautą kare su „Hamas“, kaip praneša Izraelio žiniasklaida, žuvusio išeivio iš Lietuvos šeimai bei artimiesiems.

15.06

Per „Hamas“ išpuolį žuvo lietuvių tautybės policininkas, skelbia Izraelio žiniasklaida

Socialiniuose tinkluose pranešama, kad „Hamas“ ir Izraelio kare žuvo lietuvis Martynas Kuzmickas. Vėliau Užsienio reikalų ministerija (URM) patvirtino šią žinią.

URM duomenimis, gindamas Izraelį nuo „Hamas“ teroristų, žuvo dvigubą pilietybę turėjęs ir Izraelio policijoje tarnavęs M. Kuzmickas.

15.01

Izraelio saugumo kabinetas nubalsavo, kad šalyje būtų paskelbta oficiali karo padėtis

Izraelio saugumo kabinetas nubalsavo už tai, kad šalyje būtų paskelbta oficiali karo padėtis ir ji galėtų vykdyti „svarbius karinius veiksmus“, sekmadienį skelbia ministro pirmininko biuras.

Apie tai pranešė Izraelio portalas „The Times of Israel“.

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) jau anksčiau pareiškė, kad šalis yra karo padėtyje po to, kai palestiniečių grupuotės „Hamas“ kovotojai šeštadienį prasiskverbė į pietų Izraelį, paleido tūkstančius raketų ir pražudė šimtus žmonių.

Aukšto lygio saugumo kabineto sprendimas suteikia pareiškimui teisinę galią pagal Pagrindinį įstatymą, kurio 40 punkte sakoma, kad šalis negali pradėti karo be vyriausybės sprendimo.

12.45

Izraelis per parą ketina evakuoti visus netoli Gazos Ruožo gyvenančius izraeliečius

Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė, kad per parą ketina evakuoti visus netoli Gazos Ruožo gyvenančius izraeliečius, o kovai su į Izraelį prasiskverbusiais palestiniečių kovotojais pasitelkta dešimtys tūkstančių karių.

„Mūsų užduotis per artimiausias 24 valandas – evakuoti visus aplink Gazą gyvenančius gyventojus“, – žurnalistams sakė kariuomenės atstovas spaudai Danielis Hagari (Danielis Hagaris) ir pridūrė, kad vis dar vyksta kovos siekiant išgelbėti įkaitus, kuriuos laiko kovotojai.

Jis teigė, kad evakuacija turi būti vykdoma po deramo teritorijos išžvalgymo ir įsitikinus, kad joje nėra kovotojų.

„Rajone yra dešimtys tūkstančių kovojančių karių. Mes pasieksime kiekvieną bendruomenę, kol nužudysime visus teroristus Izraelyje“, – kalbėjo D. Hagari.

Kariai taip pat visą naktį kovėsi su kovotojais Kfar Azoje, esančioje už 2 km į rytus nuo sienos su Gazos Ruožu, sakė jis.

Šeštadienį kariuomenė pranešė, kad 20 km spinduliu nuo sienos su Gazos Ruožu yra dvi vietos, kuriose laikomi įkaitai.

Izraelio žiniasklaida pranešė, kad įkaitai buvo paleisti Beeri ir Ofakimo miestuose, tačiau naujienų agentūros AFP apie tai paklausta kariuomenė atsisakė pateikti išsamesnės informacijos.

Kariuomenė iki šiol smogė 500 „Hamas“ taikinių, įskaitant grupuotės „karinę infrastruktūrą, vadų namus ir „Hamas“ režimo simbolius“, sakė D. Hagari.

10.40

Izraelio kariškis: nukauta šimtai „Hamas“ kovotojų

Vienas Izraelio kariuomenės pareigūnas pareiškė, kad per kovas su „Hamas“ kovotojais Gazos Ruože ir pietų Izraelyje nukauti „šimtai teroristų“, o dešimtys buvo paimti į nelaisvę.

Kontradmirolas Danielis Hagari (Danielis Hagaris) tai sakė žurnalistams sekmadienį, praėjus daugiau kaip parai po to, kai palestiniečių kovotojų grupuotė pradėjo precedento neturintį puolimą prieš Izraelį, nužudė šimtus žmonių, paleido tūkstančius raketų ir vežė belaisvius į Gazos Ruožą.

Izraelis kovoja su kovotojais pietuose ir vykdo antskrydžius Gazos Ruože, per kuriuos buvo su žeme sulyginti pastatai.

08.10

Izraelio kariuomenė sako apšaudžiusi Pietų Libaną iš artilerijos, atsakydama į ugnį iš ten

Izraelio kariuomenė pranešė, kad sekmadienį apšaudė Pietų Libaną iš artilerijos, atsakydama į ugnį iš šios teritorijos.

„Izraelio artilerija smogia į Libano teritoriją, iš kurios buvo paleistas šūvis“, – sakoma pareiškime, kuris buvo paskelbtas prieš 7 val. 30 min. (vietos ir Lietuvos laiku). Jame nepateikiama daugiau informacijos apie tai, kas įvyko.

08.00

„Hamas“ paleido daugiau raketų Izraelyje, smogė ligoninei

Gazos Ruožą valdanti kovotojų grupuotė „Hamas“, išvakarės surengusi precedento neturintį daugiafrontinį išpuolį prieš Izraelį, sekmadienį prieš auštant paleido daugiau raketų ir pataikė į Aškelone esančią ligoninę.

Pasak vyresniojo pareigūno Talo Bergmano, ligoninei padaryta žalos.

Barzilai (Barzilajaus) medicinos centro pateiktame vaizdo įraše matyti, kad sienoje išmušta didelė skylė, o ant žemės mėtėsi nuolaužų gabalai. Pranešimų apie nukentėjusiuosius negauta.

Šeštadienį, kai Izraelio kariuomenė stengėsi duoti atsaką, „Hamas“ kovotojai paėmė nežinomą skaičių įkaitų. Ginkluoti mūšiai tęsėsi ir sutemus, o kovotojai laikė įkaitus dviejuose miestuose. Trečiame mieste kovotojai užėmė policijos nuovadą, o Izraelio pajėgos sekmadienio rytą atgavo pastatą.

Sekmadienio rytą Izraelio kariuomenės atstovas spaudai sakė, kad dvi įkaitų situacijos išspręstos, tačiau nepasakė, ar visi įkaitai buvo išgelbėti gyvi.

„Hamas“ užpuolikai šeštadienį įsiveržė į 22 vietoves už Gazos Ruožo ribų, įskaitant miestus ir kitas bendruomenes, esančias net už 24 km nuo Gazos Ruožo sienos, o „Hamas“ paleido tūkstančius raketų į Izraelio miestus.

Sekmadienį Izraelis aštuoniose vietose tebekovojo su „Hamas“ kovotojais, pranešė Izraelio kariuomenė.

Užpuolikai nužudė mažiausiai 250 žmonių, įskaitant 26 karius, sakė kariuomenė.

Izraelio žiniasklaida, remdamasi gelbėjimo tarnybų pareigūnais, pranešė, kad per šeštadienio išpuolį buvo sužeista 1, 5 tūkst. žmonių.

Per Izraelio smūgius Gazos Ruože žuvo mažiausiai 256 žmonės, tarp jų 20 vaikų, ir beveik 1,8 tūkst. buvo sužeisti, pranešė palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija.

„Hezbollah“ apšaudymas

Tuo metu Libano „Hezbollah“ kovotojų grupuotė sekmadienį paleido dešimtis raketų ir sviedinių į tris Izraelio pozicijas ginčijamoje teritorijoje palei sieną su Izraelio okupuotomis Sirijos Golano aukštumomis.

Savo pareiškime „Hezbollah“ teigė, kad ataka, per kurią panaudota, jos tvirtinimu, daugybė raketų ir sviedinių, yra solidarizavimasis su „palestiniečių pasipriešinimu“. Ji teigė, kad buvo tiesiogiai smogta Izraelio pozicijoms.

Izraelio kariuomenė sakė, kad apšaudė teritorijas, reaguodama į ugnį iš Libano pusės.

Izraelio antskrydžiai Gazos Ruože suintensyvėjo sutemus, milžiniški sprogimai sulygino su žeme gyvenamuosius pastatus, įskaitant 14 aukštų pastatą, kuriame buvo dešimtys butų, taip pat „Hamas“ biurus Gazos miesto centre. Prieš smogdamos Izraelio pajėgos paskelbė įspėjimą.

Apie 3 val. (vietos ir Lietuvos laiku) iš mečetės, esančios Gazoje, garsiakalbio pasigirdo griežtas perspėjimas netoliese esančių daugiabučių namų gyventojams nedelsiant evakuotis. Vos po kelių minučių Izraelio oro smūgio metu vienas iš netoliese esančių penkiaaukščių pastatų virto griuvėsiais.

Po vieno Izraelio smūgio „Hamas“ raketomis apšaudė keturis miestus, įskaitant Tel Avivą ir netoliese esantį priemiestį. Per visą dieną „Hamas“ paleido daugiau kaip 3,5 tūkst. raketų, pranešė Izraelio kariuomenė.

Per smurtą Izraelyje žuvo studentas iš Kambodžos, sekmadienį pareiškė šios šalies užsienio reikalų ministerija. Pareiškime priduriama, kad Izraelyje mokosi apie 450 studentų iš šios Pietryčių Azijos šalies.

Pranešama, kad Izraelyje taip pat buvo pagrobti du darbininkai iš Tailando. Tokią nformaciją pateikė Tailando ambasada Tel Avive. Izraelis negalėjo patikrinti šio teiginio.

Izraelis nutrauks elektros energijos, degalų ir prekių tiekimą Gazos Ruožui, teigiama šeštadienio vakarą paskelbtame Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) biuro pareiškime.

Didžioji dalis Gazos Ruožo jau buvo panirusi į tamsą, kai anksčiau dieną buvo nutrauktas elektros tiekimas iš Izraelio, teritorijai tiekiančio beveik visą elektros energiją.

B. Netanyahu taip pat sakė, kad baigėsi kontroperacijos pirmasis etapas ir kad Izraelis atmušė didžiąją dalį „Hamas“ kovotojų.

Jis pažadėjo tęsti kovą „be išlygų ir be atokvėpio“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA