REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Gruodžio 21 d. 14:50

Gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus kitiems metams

Kaunas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


24229

Nuo gruodžio 20 d. jau galima įsigyti verslo liudijimus 2018 metams. Tai patogiausia padaryti Mano VMI sistemoje arba naudojantis programėle „e.VMI“.

• Verslo liudijimų kainos siekia nuo 1 iki 1080 eurų metams. 1 euro pajamų mokestį 89 veiklos rūšims patvirtino 17 savivaldybių tarybos.

• Lietuvoje populiariausias verslo liudijimas, leidžiantis prekiauti tik ne maisto produktais. Jį įsigijo apie 13 tūkst. asmenų.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Kauno AVMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2018 metams.

Tai patogiausia padaryti e. būdu, prisijungus prie Mano VMI, adresu www.vmi.lt/manoVMI. Šiais metais verslo liudijimus norimai veiklai vykdyti Birštono savivaldybėje jau įsigijo 273 gyventojai, Prienų rajone – 934 gyventojai.

„VMI pastebi, kad išlieka gyventojų naudojimosi elektroninėmis paslaugomis augimo tendencija. 2017 m. iš daugiau nei 346 tūkst. su verslo liudijimais susijusių operacijų – išdavimu, pratęsimu, nutraukimu, net 44 proc. buvo atlikta elektroniniu būdu, tai yra 7 proc. daugiau nei pernai,“ – teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė akcentuodama, kad verslo liudijimus įsigyti neišėjus iš namų taip pat galima ir naudojantis programėle išmaniesiems telefonams „e.VMI“.

Ją galima nemokamai parsisiųsti iš VMI svetainės, adresu https://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles.

Birštone daugiausia gyventojų vertėsi specialiaisiais statybos darbais (44 gyventojai), prekyba tik ne maisto produktais (27 gyventojai) bei kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų veikla (26 gyventojai).

Detali statistinė informacija pateikiama viešai prieinamose VMI rinkmenose, kurias galima rasti mokesčių administratoriaus interneto svetainėje (http://www.vmi.lt/cms/statistiniai-duomenys).

VMI pažymi, kad fiksuotą pajamų mokesčio dydį už verslo liudijimus nustato savivaldybės.

Prienų rajono ir Birštono savivaldybės visoms veiklos rūšims, neribojant veiklos teritorijos, 2017 metams nustatė 684 eurų fiksuotą gyventojų pajamų mokesčio tarifą.

Įsigyjant verslo liudijimus veiklai Prienų rajono savivaldybės teritorijoje, nustatytas nuo 35 iki 101 eurų fiksuotas tarifas, Birštone – nuo 15 iki 171 eurų.

Dažniausiai mažesnį metinį mokestį savivaldybės nustato nepopuliariausioms veikloms, pvz., gelbėtojų veiklai, avalynės taisymui ir kt.

Palyginamąją kainų lentelę ir savivaldybių sprendimus dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2018 metams, galima rasti VMI interneto svetainėje (http://www.vmi.lt/cms/web/kmdb/1.4.10.1?rqtj#Scroll_0), o pasinaudojus verslo liudijimų skaičiuokle (http://www.vmi.lt/cms/verslo-liudijimu-skaiciuokle12) galima savarankiškai apskaičiuoti preliminarias mokėtinų mokesčių sumas.
VMI atkreipia dėmesį, kad pasikeitus teisės aktams, reglamentuojantiems Valstybinio socialinio draudimo (toliau – VSD) įmokų mokėjimą, daliai gyventojų gali atsirasti nauja prievolė mokėti VSD nuo pajamų, gautų vykdant individualią veiklą pagal verslo liudijimą.

Apskaičiuoti socialinio draudimo įmokas galima naudojantis „Sodra“ verslo liudijimų skaičiuokle (http://www.sodra.lt/lt/skaiciuokles/verslo_liudijimo_skaiciuokle#step1).

Daugiau naudingos informacijos apie verslo liudijimų išdavimą, pratęsimą ir nutraukimą rasite Mokesčių inspekcijos tinklapyje www.vmi.lt arba paskambinę į Mokesčių informacijos centrą telefonu 1882 (+370 5 255 3190). Konsultacijos telefonu įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

2017-12-20-gyventojai-jau-gali-isigyti-verslo-liudijimus-kitiems-metams-e1513845045624.jpgREDAKCIJA REKOMENDUOJA