PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2022 m. Spalio 10 d. 15:03

Gydytojai įvertino V. Adamkus sveikatos būklę: į Santaros klinikas prezidentas pateko pajutęs stipresnius COVID-19 ligos požymius

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


248199

Santaros klinikų gydytojai teigia, kad koranvirusu užsikrėtęs prezidentas Valdas Adamkus į Santaros klinikas pateko savaitgalį, pajutęs stipresnius ligos simptomus.

„Kaip jūs žinote, prezidentas V. Adamkus rugsėjo pabaigoje pajuto peršalimo simptomus, dėl to buvo atliktas planiškai COVID-19 ligą patvirtinantis testas, kas ir patvirtino šį susirgimą. Ligos eiga buvo nesunki, tačiau šį savaitgalį prezidentas pajuto naujus simptomus, pasijuto blogiau, dėl to į tai reaguojant jis buvo nukreiptas į Santaros klinikų priėmimo skyrių, atlikti tam tikri testai ir kurį laiką jį planuojama Santaros klinikų infekcinių ligų skyriuje dėl naujai atsiradusių simptomų“, – informavo Santaros klinikų Vidaus ligų centro vadovė Aušra Marcijonienė.


Savo ruožtu Santaros klinikų direktorius medicinai Valdas Pečeliūnas informavo apie V. Adamkaus sutuoktinės Almos Adamkienės būklę. Pasak jo, pastebimi A. Adamkienės, kuri taip pat užsikrėtė koronaviruso infekcija, sveikatos būklės gerėjimo požymiai.


„Šiuo metu Santaros klinikose gydomi prezidentas Valdas Adamkus ir jo sutuoktinė ponia Alma Adamkienė. Ponia A. Adamkienė buvo paguldyta į Santaros klinikas rugsėjo 29 dieną, iki šiol yra gydoma reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, bet stebima jos būklės gerėjimo tendencija“, – sakė jis.


Rugsėjo 29 dieną buvo pranešta, kad dėl įtariamos COVID-19 infekcijos A. Adamkienė atsidūrė ligoninėje.


Rugsėjo 28 dieną žiniasklaida rašė, kad koronavirusu užsikrėtė prezidentas V. Adamkus. Žinią apie tai Eltai patvirtino prezidento atstovė B. Bagdonaitienė.