REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Vasario 4 d. 15:14

Gruzdžių gimnazijoje pabaigtas trečiasis renovacijos etapas

Šiauliai

Zigmas RipinskisŠaltinis: Šiaulių rajono savivaldybė


258346

Šiaulių r. Gruzdžių gimnazijoje surengta šventė, skirta trečiojo gimnazijos etapo pabaigtuvėms. Šia proga pasidžiaugta ne tik nuveiktais darbais, bet prisiminta ir mokyklos istorija, jos reikšmė Gruzdžiams.

„Mokyklai sėkmingai gyvuoti reikalinga gera infrastruktūra, mokytojų profesionalumas, vadovų sumanumas ir puikūs mokiniai“, – sakė gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas, pakvietęs svečius apžvelgti gimnazijos veiklos ir jos renovacijos.

Gruzdžių gimnazijos trečiojo renovacijos etapo pabaigtuvių simbolinę juostelę perkirpo mero pavaduotojas Česlovas Greičius, seniūnė Nijolė Bagdonavičienė ir gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas. Gimnaziją pašventino Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčios Kleb. civ. t. mgr. Donatas Klimašauskas.

Gimnazijos sporto salėje surengtose iškilmėse koncertavo gimnazijos jaunieji atlikėjai ir Gruzdžių kultūros darbuotojas Gintaras Kiura.

Gimnazijos renovacijos etapų aptarime parodytis nuotraukos ir skaidrės iš renovacijos darbų eigos, kad būtų galima pamatyti, kaip keitėsi, gražėjo ir modernėjo Gruzdžių gimnazija.

Gruzdžių gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas priminė gimnazijos istoriją. Mokykla Gruzdžiuose, tiksliau, senasis mokyklos pastatas pastatytas 1914 metais. Mokyklos priestatas – 1971, o jo atidarymas įvyko 1972 metais. Mokykloje vyko aktyvus gyvenimas, pastatas dėvėjosi, todėl reikėjo renovacijos. Šiaulių rajono taryba 2001 m. gegužės 11 d. priėmė sprendimą dėl švietimo įstaigų pastatų atnaujinimo prioritetinio sąrašo. Pirmoje šio sąrašo vietoje buvo įrašyta Gruzdžių Augustino Griciaus vidurinė mokykla. Remonto darbai pajudėjo. 2001 m. įrengta Sporto salė. Darbus atliko UAB „Vėjinys“. Darbai kainavo 220 000 litų. Direktorius Juozas Vasiliauskas prisiminė, kad su gimnazijos renovacija buvo kaip su miražu – atrodo jau ranka pasiekiama ir vėl nutolsta. Kartą tuometis meras Algimantas Gaubas pažada imti paskolą iš „Snoro“ banko ir pagaliau pradėti mokyklos renovaciją. Po trijų savaičių paties banko nebelieka. Kartą, gimnazijos direktoriaus teigimu, tuometinis meras Jakutis net ant degtukų dėžutės buvo pasirašęs, jog darys viską, kad renovacija Gruzdžiuose prasidėtų...

2014 m. įgyvendintas didelis ir svarbus projektas, leidęs sutvarkyti gimnazijos aplinką, žaidimo aikšteles, aptverti tvorą, atlikti kitus gerbūvio darbus. 2016 m. pradėti įgyvendinti didieji darbai: pastato sienų šiltinimas, įrengtas šlaitinis stogas, pakeistos šildymo ir ventiliacijos sistemos, lauko laiptai, II-III aukšto klasės, koridoriai. Įrengtas liftas, tvarkyta sporto salė. Visko tame etape buvo – net ir teismų – buvo apskųsti konkurso rezultatai: patalpos išgriautos, visur statybinis laužas, o darbai nutrūkę.

2016 m. gruodžio 27 d. Aplinkos ministro įsakymu pastato rekonstravimui skirta 506 400 eurų subsidija iš Klimato kaitos programos specialiosios programos lėšų, Šiaulių rajono savivaldybė skyrė 619 935 eurų.

Vykdant renovaciją, pasak Juozo Vasiliausko, gimnazija jautė mero Antano Bezaro, jo pavaduotojo Česlovo greičiaus, administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio geranoriškumą, palaikymą, supratingumą, daug bendrauta ir su tuomet dirbusiu mero pavaduotoju Algiu Mačiuliu.

Antrasis renovacijos etapas – valgyklos renovacija. Kad valgykla būtų estetiška ir šiuolaikinė, savo indėlį įnešė dailės mokytojai, kurie rinko ir derino interjero spalvas.

Trečiasis renovacijos etapas vyko 2022 m. liepos – 2023 m. sausio mėnesiais . Pagrindiniai šio etapo darbai – suremontuoti pirmo aukšto klasės ir kabinetai, persirengimo kambariai, dailės kabinetas, vitrininės durys, laiptinės.

“Norint gyventi ir džiaugtis tereikia dviejų dalykų : pirma – gyventi, antra – džiaugtis”, – kalbėjo gimnazijos direktorius Juozas Vasiliauskas. Jis gimnazijos simbolio “Žaliojo ąžuolo” statulėles įteikė šventėje dalyvavusiems: Česlovui Greičiui – Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojui; Sigitui Getneriui – Turto valdymo skyriaus specialistui, projekto vadovui; Raimondui Jakučiui – buvusiam merui; Algiui Mačiuliui – Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariui; Vaidai Markauskienei – Švietimo pagalbos centro direktorei; Juozui Čekanavičiui – techninės priežiūros specialistui; Mariui Servai – UAB “Marstata” direktoriui, Broniui Vaičiūnui – gimnazijos direktoriaus pavaduotojui ūkiui. Padėkota už bendradarbiavimą: Gruzdžių seniūnei, kultūros namų, bibliotekos, darželio ‘Puriena” vadovams, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojui Raimondui Galkui ir vyriausiajai specialistei Rasai Paulauskienei, kitiems garbiems svečiams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA