REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2019 m. Sausio 2 d. 13:47

Šiauliečių grupė „MaNNazz“ pristato eurovizinę dainą: kviečia rūpintis planetos išsaugojimu

Šiauliai

Sonatos Kučinskienės nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


66397

Šiemet nacionalinėje „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankoje dalyvaujanti elektroninės muzikos grupė „MaNNazz“ pristato savo kūrinį „Blind Bird“ („Aklas paukštis“), su kuriuo sieks teisės atstovauti Lietuvai gegužės mėnesį Izraelyje vyksiančiame tarptautiniame konkurse.


Foto galerija:

0y4a7409n.jpg
0y4a7425n.jpg
0y4a7428n2.jpg
0y4a7441n.jpg
0y4a7505n2.jpg
0y4a7647n2.jpg
0y4a7666n.jpg

Žodžius dainai parašė grupės „MaNNazz“ vokalistė Kamilė Kielaitė-Sienkievič, o muziką Kamilė kūrė kartu su prodiuseriu Dominyku Zaliecku.

Įdomu tai, kad dainoje „Blind Bird“ girdima „beatbox‘o“ (vokalinės perkusijos) partija, kurią atlieka Kamilės vyras, daugkartinis Lietuvos „beatbox‘o“ čempionatų nugalėtojas Bogdanas Sienkievičius.

Lietuviškojoje „Eurovizijos“ scenoje tai yra naujovė. Pasak K.Kielaitės-Sienkievič, šis kūrinys yra tarsi metafora, kuria atlikėjai nori paraginti visus labiau rūpintis mūsų planeta.

„Turbūt visi esame matę tas baisias nuotraukas ir filmus apie planetos užterštumą. Tačiau mes nenorime grasinti ir kartotis, kokia didelė grėsmė esame savo Žemei. Omenyje labiau turime žmogaus vidinį užterštumą, jo mintis ir veiksmus. Šis kūrinys yra tarsi malda, prašymas, kad Dievas duotų išminties, kaip gyventi, kad likę po mūsų turėtų kur gyventi ir kuo gėrėtis. Man gamta – tai visų pirma energijos šaltinis, ten aš labiausiai jaučiu Dievo buvimą ir niekaip negaliu atsistebėti, kokia ji graži. Nepaisydama žmogaus įsikišimo, gamta vis tiek nuolat mus džiugina. Aš tikrai nesuvokiu, kaip žmonės gali pasitenkinti vien tik materialiais dalykais, kaip galima dėl storesnės piniginės iškirsti tokius nuostabius miškus ar pilti atliekas į vandenynus... Tačiau šiuo kūriniu nenorime teisti žmonių, pirmiausia aš klausiu savęs, ką aš galiu padaryti, kad kažkas pasikeistų“, – apie dainos „Blind Bird“ prasmę pasakojo jos autorė K.Kielaitė-Sienkievič.

0y4a7505n234.jpg

Šio kūrinio fotosesijai Kamilė su Bogdanu neatsitiktinai pasirinko Varnikus – vietą, kurioje harmoningai dera gamta ir žmogaus buvimas.

„Pasirinkome vietą, kurioje labai dažnai lankomės ir kurią labai mėgstame. Tas pats takas kas kartą kitaip atrodo. Šįkart buvo labai šalta, kartu su fotografe Sonata Kučinskiene ieškojome gražiausių rakursų, tačiau dėl oro sąlygų tai buvo labai sudėtinga padaryti. Ten visur pelkės, tad neapeisi taip paprastai nei iš kairės, nei iš dešinės. Tačiau ir tokiomis oro sąlygomis pavyko padaryti gražių nuotraukų, tad didelis dėkui Sonatai“, – kalbėjo K.Kielaitė-Sienkievič.

Grupė „MaNNazz“ jau spėjo nusifilmuoti ir pirmojoje šių metų nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos laidoje, kur komisijos buvo įvertinti teigiamai – kūriniui „Blind Bird“ buvo skirta antroji vieta (10 balų) tarp 12 pasirodžiusių dalyvių. Ar šis kūrinys pateks į atrankos pusfinalį, paaiškės jau šį šeštadienį, sausio 5 d., kai transliacijos metu savo valią pareikš ir LRT televizijos žiūrovai.

Naująjį grupės „MaNNazz“ kūrinį „Blind Bird“ galite įvertinti čia:REDAKCIJA REKOMENDUOJA