REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Horoskopai2022 m. Gruodžio 25 d. 06:00

Gruodžio 25-osios horoskopas: svarbu išlaikyti santarvę

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Karolina KonopackienėŠaltinis: ELTA


254802

Gruodžio 25-oji – pirmoji šv. Kalėdų diena. Gruodžio 26-oji – antroji šv. Kalėdų diena; šv. Steponas.

* Kalėdos – kūdikėlio Jėzaus gimimo šventė. Tikinčio žmogaus sąmonėje tai yra sunkiai suvokiama paslaptis – Dievas, Visatos Kūrėjas, gimsta iš moters, kad paskelbtų žmonėms atpirkimo mokslą, kad padėtų jiems po žemės vargų vėl grįžti į dangaus rojų, iš kurio po pirmųjų tėvų nuopuolio jie buvo ištremti. Pasaulis iki šiol nuo Jėzaus gimimo skaičiuoja metus. Baigiasi jau antrasis tūkstantmetis, kai kalėdinio džiaugsmo paslaptį skelbia viso pasaulio bažnyčių varpai, kviesdami Kalėdų ryto Piemenėlių mišioms.

Gruodžio dvidešimt penktoji, sekmadienis – 359-oji metų diena (septintoji 51-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 6 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gražinė, Gražinis, Gražys, Gražmantas, Gražvaldas, Gražvaldė, Gražvilas, Gražvilė, Gražvyda, Gražvydas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.41, leidžiasi 15.56. Dienos ilgumas – 07.15.

Šiandien – trečioji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

*******

Gruodžio dvidešimt šeštoji, pirmadienis – 360-oji metų diena (pirmoji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 5 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Gaudilas, Gaudilė, Ginda, Gindas, Gindvilas, Gindvilė, Relinda, Stepa, Stepanija, Stepas, Steponas, Steponė;

rytoj: Dautarta, Dautartas, Dautartė, Eglė, Gedvinė, Fabijolė, Visalgas, Visalgė, Visbartas, Visbartė, Visdargas, Visdagrė;

poryt: Albutas, Albutė, Algardas, Algardė, Ema, Jaugina, Jauginas, Kamilė, Kantvilas, Vaidilutė, Vidas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.42, leidžiasi 15.56. Dienos ilgumas – 07.14.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Kalėdų apeigos

Lietuvių Kalėdų apeigos turi daug bendrų bruožų su kitų indoeuropiečių tautų apeigomis: jie burdavo, atlikdavo magiškus veiksmus, dainuodavo. Visa tai buvo susiję su būsimuoju vasaros derliumi. Mūsų protėviai per Kalėdas keldavosi anksti rytą, nudengdavo Kūčių stalą, žiūrėdavo, ar nėra vėlių buvimo pėdsakų. Nuimtą nuo stalo šieną dalydavo gyvuliams. Tačiau kai kur jo neduodavo arkliui, tikint, kad jį atimančios raganos. Buvo plačiai paplitęs paprotys prieš Kalėdas skersti kiaulę ir atlikti skerstuvių apeigas. Paskerstos kiaulės galva, papuošta žalumynais, buvo vienas kalėdinių patiekalų. Žemaitijoje ant Kalėdų stalo buvo dedamas šiupinys su viduryje kyšančia kiaulės uodega.

Didelė magiška jėga buvo priskiriama sveikinimams bei linkėjimams. Jie buvo laikomi savotiškais užkalbėjimais, turinčiais būtinai išsipildyti. Buvo linkima gero derliaus, daug gyvulių, sveikatos. Pakiemiais vaikščiodavo persirengęs Kalėdų Senis arba Kalėda. Lazda pabeldęs į duris Kalėdų Senis sakydavo: „Aš, Kalėda, atėjau iš ano krašto, kur miltų kalnai, medaus upės, alaus ežerai, saldainiais lyja, barankomis sninga, nešu skarbų pilną terbą, laimę, derlių ir kitokį labą. Prašau dureles atidaryti ir į aną kraštą nevaryti.“

Kalėdų Senis semdavo saują visokiausių grūdų ir berdavo krikštasuolėn. Po to sveikindavo, linkėdavo, giedodavo giesmes, juokaudavo, šokdavo su vaikais, dalydavo riešutus. Šeimininkai jį vaišindavo.

Iki šių dienų išlikęs kalėdojimo paprotys. Jis tęsiasi visą tarpukalėdį, tai yra, iki Trijų Karalių.

**************

Kalėdų tikėjimai

* Riešutai ant eglutės pagausins derlių, uždegs meilę, sustiprins vedybinius ryšius, nes lazdynas laikomas šventu, į jį netrenkia perkūnas. Ypatinga reikšmė buvo priskiriama rastam dvilypiam riešutui (jei pusę to riešuto valgydamas duosi atsikąsti patinkančiam asmeniui, jis taps tau meilesnis).

* Žvakučių deginimas ant Kalėdų eglutės buvo siejamas su prosenių vėlių atminimu. Be to, šiai ugniai buvo suteikiama ypatinga antgamtinė reikšmė – esą ji apsauganti šeimą nuo visokiausių blogybių.

**************

Protingos mintys:

„Gyvybė yra dovana, gauta iš Dievo, mūsų Kūrėjo, ir mes privalome duoti ataskaitą Dievui, kaip ją panaudojome: ar gėriui ar blogiui“ (Jonas Paulius II).

**************

Astrologinė prognozė gruodžio 25 dienai, šv. Kalėdoms

AVINAS. Šv. Kalėdų šventimas jums bus tikras ir smagus, jeigu turėsite šaunią draugiją. Pasinaudokite gautu kvietimu prisijungti, sudalyvauti renginyje arba patys organizuokite bendrą pasibuvimą.

JAUTIS. Šias Kalėdas jums gali tekti švęsti tarp žmonių, linkusių politikuoti, kelti įtampą. Regis, pirmąją Kalėdų dieną nuotaika bus gera, o antrosios rytas – dirglus. Kažkas gali užgauti jūsų ambicijas, išvesti iš pusiausvyros. Išviję Kalėdų dvasią, pajusite šaltį.

DVYNIAI. Jums būtų žymiai įdomiau šias Kalėdas švęsti ne namuose, o kitame mieste ar šalyje. Sutiksite ypatingų žmonių, patirsite įspūdžių. Būkite atsargesni, jei turite alergijų.

VĖŽYS. Regis, būsite susidomėję kalėdiniais burtais, ezoteriniais dalykais. Galbūt tuo paįvairinsite šventimą ir bendravimą. Gali nutikti ir taip, kad staiga leisitės į kažkokią avantiūrą, pasielgsite neįprastai, net rizikingai.

LIŪTAS. Tai bus šventės, kurių metu mažiau galvosite apie save ir daugiau apie kitus, nei būna įprastai. Visgi altruistinis derinimasis prie partnerio, aplinkinių planų pirmąją Kalėdų dieną, kitą dieną gali baigtis ledo siena, apmaudu.

MERGELĖ. Jeigu pašlijusi savijauta ar augintiniai nesutrukdys, galbūt kur nors toliau vyksite. Kita vertus, nebūtų saugu pernelyg nutolti nuo namų, atsidurti aplinkoje, kurioje lengva užsikrėsti infekcine liga ar susižeisti.

SVARSTYKLĖS. Regis, jūsų nuotaika bus šventiška. Stengsitės ir sau, ir kitiems suteikti malonumų, džiaugsmo. Ne tokia maloni bus antroji šv. Kalėdų diena. Galite patirti nuostolį. Saugokite vaikus.

SKORPIONAS. Šv. Kalėdas šį kartą švęsite tradiciškai – su šeima jaukiuose namuose. Svarbu išlaikyti santarvę, kurti kalėdinę dvasią ir žodžiais, ir mintimis, emocijomis. Visgi antroji diena gali būti nervingesnė dėl neprognozuojamų situacijų, nevaldomų emocijų.

ŠAULYS. Regis, kažkur netoli vyksite. Galbūt susitiksite su giminaičiais. Jums nelabai norėsis savo rankomis ruošti vaišes. Mieliau jų nusipirksite arba vyksite į svečius. Saugokite sveikatą, atsargiai kelyje, ypač antrąją Kalėdų dieną.

OŽIARAGIS. Šv. Kalėdų dienos turėtų būti sočios, ramios, su dovanomis ir kalėdine nuotaika. Visgi antroji šventinė diena primins apie tuos, kurie jaučiasi nemylimi, alkani ar sušalę. Tai gali įpareigoti. Saugokite vaikus.

VANDENIS. Labiausiai vadovausitės emocijomis, impulsais, o ne išankstiniais planais ir susitarimais. Jeigu pirmąją šv. Kalėdų dieną dar skleisite pozityvias emocijas, tai nuo antrosios ryto jau būsite dirglesni, viskuo nepatenkinti. Atsargiai kelyje bei su elektra.

ŽUVYS. Šios šv. Kalėdų šventės gali būti dvejopos. Jeigu nesirgsite ir neapsinuodysite svaigalais, tuomet mintys kryps į religinius, ezoterinius dalykus. Tikėtinos stiprios nuojautos, meditatyvūs potyriai. Apsvaigę, neišsimiegoję nesėskite už vairo.

Geros dienos!REDAKCIJA REKOMENDUOJA