REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2018 m. Gruodžio 3 d. 09:42

Glūkas stebino ešeriais

Alytus

Varėnos žvejas Vilius Krištanaitis su savo gyvenimo žuvimi – beveik pusantro kilogramo svėrusiu ešeri (kairėje)

Varėnos GiružisŠaltinis: Etaplius.lt


62875

Praėjusį sekmadienį Glūko ežere iš valties žvejoję du varėniškiai – daugkartinis anksčiau „Giružio“ redakcijos šiame vandens telkinyje organizuotų aukšlių gaudymo varžybų prizininkas Petras Čaplikas ir jo kaimynas Vilius Krištanaitis – žuvų sugavo nedaug, bet savo laimikiais liko labai patenkinti.

Į ežerą tą dieną išplaukę vyrai spiningauti pradėjo apie pusę dešimtos ryto. Žuvis suvilioti jie bandė 7-8 centimetrų ilgio kvepiančiais guminukais. Kad tokie masalai gali būti sėkmingi, buvo įsitikinta dar prieš savaitę, kai P. Čaplikui čia buvo pavykę sugauti du 580 ir 740 gramų svorio ešerių bei 900 g lydeką. Tad nenuostabu, kad vyrus gundė noras šią sėkmę pakartoti.

Deja, beveik tris valandas tuščiai mojavę spiningais, žvejai žuvų neturėjo tol, kol nenutarė išmesti inkarą 12-13 metrų gylyje. Čia laimė pirmam nusišypsojo Petrui. Iš pradžių jam užkibo 570 gramų ešerys, o po keliolikos minučių – dar didesnis – 890 g svėręs dryžuotasis plėšrūnas.

„Kas čia per žvejyba, kad žuvys kimba tik vienam?“, - pusiau juokais, pusiau rimtai į bičiulio sėkmę sureagavo kaimynas. Ir čia tarsi susigėdęs žvejų dievas Divytis nutarė ištaisyti klaidą. Netrukus Viliui Krištanaičiui užkibo beveik kilograminė lydeka. Po keliolikos minučių jis ištraukė dar įspūdingesnę žuvį – net 1,460 kg svėrusį ešerį. Tiesa, Glūko rekordininku jis netapo, nes pieš keletą metų čia tas pats P. Čaplikas rudenį buvo sugavęs 1,680 kg svorio dryžuotąjį gražuolį. Už tai jis buvo net apdovanotas specialiu prizu. Bet ir šis praėjusio sekmadienio varėniškio laimikis atrodė labai įspūdingai.

Nors daugiau žuvų tą dieną varėniškiai nesugavo, šia išvyka prie ežero jie liko patenkinti. O dar viena staigmena vieno žvejų laukė jau namuose. Išdorodamas sugautą ešerį, Vilius jo skrandyje rado neseniai prarytą nemažą vėžiuką... Tad akivaizdu, kad šį rudenį Glūko plėšrūnai apetitu tikrai nesiskundžia...

Laimė pirmam nusišypsojo Petrui Čaplikui: iš pradžių jam užkibo 570 gramų ešerys, o po keliolikos minučių – dar didesnis – 890 g svėręs dryžuotasis plėšrūnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA