Aktualijos | 5 MIN.

Globos ambasadorius Donatas Blanka: širdimi ir darbais už Kuršėnų šeimos namų Globos centro bendruomenę

Ra­min­ta Ku­du­lė
2025 m. kovo 8 d. 17:08
Kur­šė­nų šei­mos na­mų Glo­bos cent­ro nuotr.

Šiaulių rajone, Kuršėnų mieste, nuo 2019 m. veikia Globos centras – Kuršėnų šeimos namų struktūrinis padalinys. Šio centro specialistai siekia užtikrinti, kad visiems įvaikintiems, globojamiems, budinčių ar nuolatinių globotojų prižiūrimiems vaikams bei budintiems ar nuolatiniams globotojams, globėjams, šeimynoms, įtėviams ar asmenims, ketinantiems jais tapti, būtų prieinama ir suteikiama konsultacinė, psichosocialinė, teisinė ir kita pagalba. Taip pat siekiama be tėvų globos likusį vaiką tinkamai ugdyti ir auklėti šeimai artimoje aplinkoje, užtikrinti vaiko saugumą ir, žinoma, pačią svarbiausią teisę – augti šeimoje.

Vis dar neretai susiduriame su didele stigma vaiko globos klausimu. Ne visų mažųjų vaikystė yra džiugi ir spalvinga, tačiau visuomenė sunkiai įsileidžia šią mintį, todėl viena iš Globos centro funkcijų – keisti stereotipus ir kuo plačiau supažindinti visuomenę su globa ar įvaikinimu.

Visiškai neseniai atsirado formuluotė ar pavadinimas „globos ambasadorius“. Lietuvoje veikiantys 66 Globos centrai kreipėsi į žymius žmones savo regione, prašydami padėti skleisti gerąją žinią apie globą ir įvaikinimą. Taip siekiama mažinti neigiamas nuostatas apie globojamus vaikus, skatinti teigiamą praktiką ir patirtį visuomenės akyse.

Kuršėnų šeimos namų Globos centro komanda ilgai svarstė, ką galėtų pakviesti tapti globos ambasadoriumi. Visada norisi pritraukti jaunimą, skleisti gerąją žinią apie globą, informuoti jaunas šeimas apie šios veiklos galimybes, siekti griauti mitus apie globojamus vaikus. Tačiau, nors žmonės ir turi daug atjautos ar empatijos, globos ambasadoriumi būti nesiryžta. Esame girdėję ir tokių pasisakymų: „Galiu pabūti ambasadoriumi, bet viešintis nenoriu, nes ką gi žmonės pagalvos.“ Todėl toptelėjo mintis pakviesti drąsų žmogų, tą, kuris tiesiogiai susijęs su globa visą savo gyvenimą – Donatą Blanką.

Vaikystę Kuršėnuose, Šiaulių rajone, praleidęs Donatas, garsina ne tik savo kaip atlikėjo, bet ir Kuršėnų miesto vardą didžiausiuose televizijos projektuose. Vaikinas nuo vaikystės sieja save su muzika ir kūrybos platybėmis. Šiuo metu jis Lietuvos populiariosios muzikos padangėje debiutuoja kaip solo dainininkas. Daugelis jau yra pamėgę atlikėjo muziką. Radijo stotys groja ne vieną jo dainą, o internete kūriniai renka tūkstančius perklausų. Atlikėjas dalyvavo tokiuose grandioziniuose televizijos projektuose kaip „Chorų karai“ arba „Muzikinė kaukė“. Bet šiandien kalbamės ne tik apie muziką, bet ir apie Donato vaikystę, kurioje visada vyravo globos prieskonis.

– Donatai, ką šiuo metu veiki, kuo užsiimi?

– Esu žmogus, kuriam įdomu viskas, todėl per gyvenimą teko išbandyti įvairiausių veiklų. Jeigu trumpai, – mano darbai sukasi tai aplink skaičius, tai aplink kūrybą. Tačiau pagrindinė veikla, kuria užsiimu – muzikos atlikimas ir dainų rašymas.

– Kodėl pasiryžai tapti globos ambasadoriumi?

– Mano mama visą savo karjerą paskyrė globos namų vaikams. Darbui ji atiduodavo labai daug meilės ir energijos. Jos darbo valandos būdavo ilgos, todėl vaikystėje nemažai laiko leisdavau būtent ten. Stebėjau visą šį pasaulį iš vidaus. Mamos auklėjamoje šeimynoje turėjau draugų, su kuriais žaisdavome, keliaudavome į stovyklas, renginius, dalyvaudavau mamos vedamuose teatriniuose užsiėmimuose. Pamenu, būtent ten aš ir įsimylėjau muziką.

Mano pirmasis pianino mokytojas buvo ne kas kitas, o vienas iš globos namų auklėtinių. Kaip dabar prisimenu savo žavėjimąsi, bestebint, kaip jis savo ilgais pirštais skambina vieną iš Oginskio polonezų. Daug neįkainojamų prisiminimų ir daug ten sutiktų vaikų. Visi jie labai skirtingi: vieni meniški, kiti sportiški, o dar kiti ypatingi savo sudėtingumu. Tačiau mačiau vieną dalyką, kas juos vienijo – tai poreikis būti mylimiems. Iš tikrųjų mylimiems! Tai yra priežastis, kodėl aš sutikau tapti globos ambasadoriumi – žinau, ko trūksta šiems vaikams ir žinau, kad galima jiems tai suteikti. Negaliu būti abejingas, žinodamas šią paprastą formulę.

– Su kuo tau asocijuojasi globa?

– Globa man asocijuojasi su vedimu. Juk pasiklysti labai paprasta, kai neturi meilės kompaso. Todėl aš tikiu, kad kiekvienai jaunai būtybei reikia vedlio, kuris padėtų pažinti save ir šį nuostabų pasaulį.

Donatas padeda Kuršėnų šeimos namų Globos centrui skleisti žinią apie globą ir įvaikinimą plačiu mastu. Atlikėjas neatlygintinai dalyvauja visuose Globos centro organizuojamuose renginiuose ir šventėse, parodų atidarymuose, netgi prisideda prie užsiėmimų, skirtų vaikų užimtumui plėsti, organizavimo. Viename jų – „Užgavėnių kaukių dirbtuvėse“ – kartu su globojamais vaikais piešė, karpė, spalvino, gamino kaukes, įsiliejo į bendrą veiklą, su visais Globos centro specialistais skatino išlaisvinti kūrybą, slypinčią kiekviename iš mūsų.

Globa gali būti dovana, tik reikia pažiūrėti į tai kitu kampu. Kviečiame būti drąsiems ir keisti stereotipinį mąstymą, nes visi Vaikai yra Vaikai!

Daugiau informacijos visos Lietuvos Globos centrų puslapyje – www.globoscentrai.lt ir Kuršėnuose veikiančio Globos centro internetinėje svetainėje http://www.kursenugc.lt/jeigu-apsisprendete-globoti.

Raminta Kudulė, Kuršėnų šeimos namų Globos centro Globos koordinatorė

 


Šiauliai
Šiauliai šiemet vėl atsisako fejerverkų: ką apie tai mano šiauliečiai?
Artėjant Naujiesiems metams, miestų dangų vis dažniau nušviečia fejerverkai, o prie pirotechnikos prekybos vietų formuojasi eilės. Siekdami užtikrinti gyventojų saugumą, priešgaisrinės priežiūros pareigūnai suaktyvino patikrinimus pirotechnikos laikymo ir pardavimo vietose. Tuo metu Šiaulių miesto savivaldybė jau ne vienerius metus atsisako fejerverkų šou – taip išreikšdama solidarumą su Ukraina bei siekiant apsaugoti gyvūnus ir aplinką. Tačiau kiek pinigų fejerverkams skiria patys šiauliečiai?
Laisvalaikis | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
„Pasirodė ožiukai“ – frazė, kuri neretai pasigirsta susidūrus su vaiko prasta nuotaika ir suirzimu. Priežasčių dėl ko vaikas gali stipriai suirzti – gausu. Tai gali būti alkis, fizinis ar emocinis nuovargis, ar užgaidos dėl žaislo. Tad suprasti ir nuraminti vaiką tėvams gali būti iššūkis. Pasak vaiko teisių gynėjos Ievos Lukošaitienės, raktas į sėkmę tokiose situacijose – kantrybė ir supratingumas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Lietuva | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Sirijos valdžia antradienį įvedė komendanto valandą Latakijos uostamiestyje po išpuolių, įvykdytų dieną prieš tai daugiausia alavitų gyvenamuose rajonuose.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Savivaldybės taryba pritarė ugdymo proceso organizavimui visos dienos mokyklos būdu ir nusprendė įsteigti visos dienos mokyklos grupes - po dvi Akmenės gimnazijoje ir Dabikinės Vladimiro Zubovo mokykloje. Nustatyta, kad šis sprendimas įsigalioja 2026 m. sausio 1 d.
Aktualijos | 3 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Lietuva
„Pasirodė ožiukai“ – frazė, kuri neretai pasigirsta susidūrus su vaiko prasta nuotaika ir suirzimu. Priežasčių dėl ko vaikas gali stipriai suirzti – gausu. Tai gali būti alkis, fizinis ar emocinis nuovargis, ar užgaidos dėl žaislo. Tad suprasti ir nuraminti vaiką tėvams gali būti iššūkis. Pasak vaiko teisių gynėjos Ievos Lukošaitienės, raktas į sėkmę tokiose situacijose – kantrybė ir supratingumas.
Lietuva | 4 MIN.
0
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Lietuva | 2 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Sirijos valdžia antradienį įvedė komendanto valandą Latakijos uostamiestyje po išpuolių, įvykdytų dieną prieš tai daugiausia alavitų gyvenamuose rajonuose.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas antradienį platformoje „Telegram“ paskelbtoje žinutėje pažėrė įžeidimų ir pagrasino Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui neišvengiama mirtimi.
Pasaulis | 3 MIN.
2


Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0
Pastebėję, jog Šiaulių miesto įmonėms trūksta aiškumo apie jų vaidmenį galimų ekstremaliųjų situacijų metu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Pramonės komiteto iniciatyva (pirmininkas Rolandas Gabrielaitis, UAB „Bodesa“ prezidentas), gruodžio 5 dieną pakvietė verslo atstovus į informacinį susitikimą su Šiaulių miesto savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos specialistais tema „Pasiruošimas ekstremaliosioms situacijoms: ką privalo žinoti įmonės“.
Verslas | 4 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Radviliškyje naktį ugniagesiams teko gesinti atvira liepsna degusį individualų gyvenamąjį namą priestatu.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Į policiją kreipėsi nuo sukčių nukentėjusi šiaulietė, kuri nurodė praradusi pinigus, kai paspaudė gautą nuorodą telefone.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Šiltas lapkritis, gruodis, panašu, kol kas tausoja kelininkus ir kol kas jų darbo poreikis gana mažas. Už lango gruodžio pirmas tris savaites dienomis vyravo teigiama temperatūra, gana dažnas svečias buvo ne sniegas, o lietus. Taigi, galima juokauti, kad įsivyravę orai bent jau pirmąjį žiemos sezono mėnesį pataupė mūsų pinigus iš biudžeto, skirtus gatvių ir šaligatvių priežiūrai. Vis tik, kiek jų numatyta ir kaip gatvės ir šaligatviai šią žiemą bus prižiūrimi, teiravomės Šiaulių miesto savivaldybės administracijos.
Gatvė | 4 MIN.
0
Šiandien siaučiantis stiprus ir gūsingas vėjas neaplenkė ir Šiaulių. Pačioje miesto širdyje – Prisikėlimo aikštėje – stovinti kalėdinė eglė galimai pajuto šios gamtos reiškinio jėga. Pasviro jos viršūnė su žvaigždės dekoracija.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0
Artėjant Kalėdoms Lietuvos gyventojai nesvajoja nei apie egzotines salas, nei apie snieguotas Šveicarijos slidinėjimo trasas – dažnas ruošiasi Kalėdas sutikti namuose ar lankant artimuosius. Atlikta apklausa Baltijos šalyse atskleidė, kad namuose per šventes planuoja likti 71 proc. apklaustų lietuvių, 76 proc. latvių ir net 81 proc. estų.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Šiauliai
Radviliškis
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Sveikata | 2 MIN.
0
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0
Šiauliai
Šiauliai
2026 m. sausio 12 d., pirmadienį, Šiauliuose prasidės Sausio 13-osios minėjimo renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienos 35-mečiui atminti. 17.30 val. Prisikėlimo aikštėje vyks Laisvės gynėjų dienos renginys, kurio metu bus uždegti atminimo laužai, o 18.00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) bus aukojamos šv. Mišios už žuvusius laisvės gynėjus. Šiauliečiai ir miesto svečiai kviečiami drauge prisiminti ir pagerbti 1991 m. sausio 13-ąją Lietuvos laisvę gynusius žmones – jų pasiaukojimas tapo mūsų valstybės pamatu.
Kultūra | 5 MIN.
0
Nors iš pirmo žvilgsnio ši „Moterims 45+“ laidos tema tiek netipinė, ilgiau pasvarsčius, ji puikiai atspindi žmogaus gyvenimo ciklą. Nuo gimimo esame lydimi žmonių, dažniausiai tėvų, apsupti jų rūpesčio ir pagalbos. Antroje gyvenimo pusėje, norisi to ar ne, dažnai tos pagalbos ir vėl prireikia. Ir dažnai ši, rūpesčio, atjautos ir empatijos reikalaujanti pareiga gula ant moters pečių.
Sveikata | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Šiauliai
Lietuva
Gyvenimas atvedė į Šiaulius
Veidai | 3 MIN.
0
Ketvirtadienio rytą, per pačias Kalėdas, Lietuvos muzikos pasaulį pasiekė skaudi žinia – mirė muzikantas, dainininkas ir legendinės grupės „Nerija“ narys Antanas Čapas.
Veidai | 3 MIN.
1


Lietuva
Lietuva
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Nesvarbu, ar Naujuosius metus sutiksite būryje draugų, ar jaukiai leisite vakarą šeimoje, ant stalo norėsis šio to ypatingo. Apsunkinti skrandžio po sočių Kalėdų taip pat nesinori, tad žuvis ir jūros gėrybės – vieni populiariausių pasirinkimų Naujųjų metų vaišėms, sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Tokie patiekalai ne tik puošia stalą, bet ir pasižymi nepaprastu skoniu. Ir nors krevečių ar tartarų dažniausiai skanaujame restoranuose, šiuos išskirtinio skonio patiekalus greitai bei nebrangiai pasigaminsite namuose.
Virtuvė | 7 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Horoskopai | 2 MIN.
0
Gruodžio trisdešimtoji – 364-oji metų diena (antroji 52-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 2 dienos.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Nesvarbu, ar Naujuosius metus sutiksite būryje draugų, ar jaukiai leisite vakarą šeimoje, ant stalo norėsis šio to ypatingo. Apsunkinti skrandžio po sočių Kalėdų taip pat nesinori, tad žuvis ir jūros gėrybės – vieni populiariausių pasirinkimų Naujųjų metų vaišėms, sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Tokie patiekalai ne tik puošia stalą, bet ir pasižymi nepaprastu skoniu. Ir nors krevečių ar tartarų dažniausiai skanaujame restoranuose, šiuos išskirtinio skonio patiekalus greitai bei nebrangiai pasigaminsite namuose.
Virtuvė | 7 MIN.
0
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0