PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2024 m. Kovo 19 d. 16:05

Gintarui Vaičiūnui ir Sauliui Filipavičiui įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

Anykščiai

Etaplius.ltŠaltinis: Anykščių rajono savivaldybė


295404

Vakar Panevėžio kultūros centre 16-ai laureatų buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“.

Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą atminimo medalis įteiktas Gintarui Vaičiūnui, o už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, atminimo medalis įteiktas Sauliui Filipavičiui. Apdovanojimą atsiimė ir laureatui perduotį įsipareigojo Anykščių kultūros centro Troškūnų teatro studijos „Mes“ narės Greta Šeštokaitė ir Julita Jonaitytė. Apdovanojimus įteikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Gintaras Vaičiūnas – istorikas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių filialo pirmininkas, Anykščių klubo „Tremtinys“ įkūrėjas, aktyvus Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Anykščių iniciatyvinės grupės narys, apdovanotas „Šimtmečio anykštėno“ titulu.

Tyrinėdamas 1941 metų Birželio sukilimo, tremčių, partizanų kovų faktus, Gintaras ragina nepamiršti tragiškos okupacijos istorijos, stengiasi surasti patrauklius būdus perteikti ją jaunimui. Jo sudarytas interaktyvus Aukštaitijos partizanų žemėlapis nėra vien istorijos žaidimas – tai puikus įrankis, supažindinantis su Aukštaitijos Laisvės gynėjais. Džiaugiamės, kad tarnaujančio Tėvynės laisvės idėjai nuo Sąjūdžio laikų Gintaro Vaičiūno darbai neliko nepastebėti ir buvo įvertinti.

Saulius Filipavičius – nuo Sąjūdžio laikų panevėžiečiams gerai pažįstamas dvasininkas, filantropas. Eruditas ir kultūros mecenatas, naujam gyvenimui prikėlęs XVIII amžiaus Troškūnų bernardinų vienuolyno ansamblį bei buvusią progimnaziją, bendruomenės kultūrinėms reikmėms pritaikęs Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčios rūsius ir rekonstravęs vargonus, labdaros ir paramos koncertų organizatorius ir globėjas, daug energijos skyręs Troškūnų jaunimo sielovadai, kultūrinei ir edukacinei veiklai, Adolfo Kolpingo draugijos rengiamoms vaikų stovykloms, romų vaikų integracijai, miestelio žydiškojo paveldo išsaugojimui. Džiaugiamės, kad nenuilstamai skleidžiantis kultūros šviesą Troškūnuose Saulius Filipavičius už savo darbus buvo pastebėtas ir įvertintas.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ yra įsteigęs Seimas.

Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas, skiriamas už visuomeninę veiklą, geranoriškus darbus.