REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Gegužės 17 d. 13:01

Gimtadienį pasitinkantis Kaunas ruošia šventinį rūbą: laukia ryški spalvų ir garsų fiesta

Kaunas

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


175258

Gimtadienis ypatinga proga ir ja pasidžiaugti tiesiog būtina. Tad Kaunas ruošia visą puokštę atrakcijų bei įdomybių ir kviečia gegužės 22-ąją visiems drauge švęsti 613-ąją miesto sukaktį. Nors šalyje vis dar tęsiasi karantinas, aišku viena – jis tikrai nesukliudys pasinerti į šventinį sūkurį mieste ar virtualioje erdvėje. Pamatyti ir išgirsti tikrai bus ką Kaunas planuoja paskęsti spalvų ir garsų fiestoje, o ryškiausius akcentus transliuos tiesiogiai. 

Žadins oro balionai

Gimtadienio šventė jau ryte prasidės ankstyvu pažadinimu. Jeigu oro sąlygos nesukliudys, dangus pasipuoš šventiniais atributais – spalvingais ir skambiais oro balionais. Juos bus galima stebėti su kavos puodeliu iš gatvių, aikščių, savo namų balkonų, terasų ar kiemų, fone skambant šventiškai muzikai.

„Kauniečiai, juk gimtadienis būna tik kartą metuose, tad nepraleiskime progos juo pasidžiaugti. Nors pastarieji keleri metai buvo kupini iššūkių ir galbūt švęsime ne taip audringai, kaip įprastai, tačiau tikrai ne ką prasčiau. Kviečiu sukurti šventę sau ir aplinkiniams, dalintis gera nuotaika ir mėgautis šia svarbia proga“, – kreipdamasis į kauniečius kalbėjo miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

Oro balionai dangų nuspalvins ir vakare, jie taip pat kils iš skirtingų erdvių, tik tąkart bus lydimi ypatingos staigmenos. Kokia ji bus, paaiškės artėjant šventinei dienai. Kauniečiams ir miesto svečiams paruošta ir daugiau staigmenų, kurios kiekvienam suteiks progą paganyti akis.

Nuo muziejų iki modernaus šokio

Teatrai, muziejai, šokių ir muzikos kolektyvai, biblioteka bei kitos įstaigos gegužės 22 dieną kvies atrasti skirtingose erdvėse išsibarsčiusius pasirodymus ir pramogas. Jas kurs gausybė Kauno kultūros įstaigų, tarp jų – šokio teatras AURA, simfoninis orkestras, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kamerinis teatras, Kultūros centras ir daugybė kitų.

„Atrakcijų, kurios džiugins visą dieną, tikrai netrūks. Tikimės, kad laikydamiesi saugumo reikalavimų gimtadienį atšvęsime su pačia geriausia nuotaika. Norėdami išvengti vis dar ribojamo žmonių būriavimosi, kol kas nesiimame viešai skelbti tikslaus pasirodymų laiko ar vietos. Tačiau gal taip netgi smagiau? Gimtadienio staigmenos, tarsi vyšnia ant torto, papuoš miesto erdves, o visus norinčius šventines linksmybes patirti neišeinant iš namų, kviečiame jose dalyvauti virtualiai“, – atkreipė dėmesį vicemeras Andrius Palionis.

Šventinę dieną lauks ir virtualūs renginiai Kauno muziejuje, kurių metu bus pasakojama miesto vardo kilmės istorija ir papasakota daug įdomių faktų. Prie Kauno menininkų namų vyks jau tradicija tapusi V. Putvinskio gatvės diena, o norintieji pasukti galvas, galės dalyvauti orientacinėse žaidynėse aplankant svarbius ir išskirtinius objektus bei laimėti išskirtinius „Kaunastic“ prizus. Daugiau apie išskirtinę pramogą ir jos taisykles rasite renginio paskyroje feisbuke: bit.ly/gimtadienis2021.

Skambantis Kaunas

Per gimtadienį visas miestas paskęs muzikos garsuose. Dar viena ypatinga dovana Kaunui: koncertinė įstaiga „Kauno Santaka“ pristatys naują festivalį ,,BandFest“, kuris viešąsias miesto erdves pripildys pučiamųjų instrumentų muzika. Net septyni kolektyvai visame Kaune, nuo centrinės miesto dalies iki miegamųjų mikrorajonų, kauniečiams dovanos gražiausias melodijas.

Prie šio pasirodymo prisijungs ir aštuoni chorai iš visos Lietuvos – po ilgo laikotarpio, praleisto savotiškoje tyloje, jie savo širdis atiduos Kaunui.

Šiųmetinis gimtadienis neapsieis ir be „Kaunas 2022“ programos. Planuojama atidengti net tris gatvės meno kūrinius, dedikuotus kultūrai. Vienas iš jų bus skirtas šokio teatrui AURA,  kitas – Kauno simfoniniam orkestrui, o trečiasis – nuo 1967 metų leidžiamam kultūros bei meno žurnalui „Nemunas“.

Be to, gimtadienio dieną Rotušės aikštėje lauks ir dar viena „Kaunas 2022“ komandos parengta staigmena.

Nušvis Aleksoto kalnas

Sutemus miestas nušvis ryškiomis spalvomis. Ant daugelio pamėgto Aleksoto kalno, apžvalgos aikštelės papėdėje ir Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje žiūrovų lauks dėmesį prikaustančios šviesos instaliacijos. O Laisvės alėja, kaip ir Kalėdiniu laikotarpiu, jaukiai sužibs šimtais šventinių lempučių.

Miesto bendruomenės, įstaigos ir patys kauniečiai taip pat kviečiami prisijungti prie šventinės nuotaikos kūrimo ne tik dalyvaujant renginiuose, bet ir savo namus ar įstaigas papuošiant Kauno miesto vėliavomis.

Išsami artėjančios šventės renginių programa – internete: Kaunas.lt.REDAKCIJA REKOMENDUOJA