REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Birželio 4 d. 16:25

Generalinis prokuroras kreipėsi į Seimą dėl P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


86562

Antradienį generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti parlamentarą Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Toks sprendimas priimtas įvertinus duomenis, surinktus ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, prekybos poveikiu, dokumento suklastojimo ir papirkimo. Šį tyrimą kontroliuoja generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas, atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba.

Šiuo metu pareigūnų turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Seimo narys P. Gražulis nuo 2015 m. gegužės iki 2017 m. vasario, veikdamas vienos uždarosios bendrovės interesais ir siekdamas turtinės naudos, galimai piktnaudžiavo Seimo nario tarnybine padėtimi, dėl ko valstybė patyrė didelę žalą.

Duoti parodymus kaip specialusis liudytojas Seimo narys P. Gražulis atsisakė.

Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje ir Seimo Statuto 22 straipsnio 3 dalyje yra įtvirtinta nuostata, kad be Seimo sutikimo Seimo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo į Seimą gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Tyrimui vadovaujančio prokuroro nutarimu, tyrimas dalyje dėl buvusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo buvo nutrauktas, nenustačius jo veiksmuose nusikalstamos veikos požymių.

Prokuroro vertinimu, gavus atsakymus iš Rusijos Federacijos bei kitus duomenis nustatyta, kad Rusijos Federacijos veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros federalinės tarnybos bei kitų dokumentų duomenys sutampa su atitinkamų Lietuvos institucijų bei tarnybų dokumentuose nurodytais duomenimis. Tai paneigė pradinius įtarimus dėl dokumentų klastojimo. Taip pat, prokuroro vertinimu, tyrimas dalyje dėl J. Miliaus piktnaudžiavimo nutrauktinas, nes nebuvo gauta duomenų apie jo veiksmais padarytą didelę žalą, kuri turi būti konstatuojama reiškiant įtarimą dėl šios nusikalstamos veikos.

Prokuroras taip pat priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dalyje dėl uždarosios akcinės bendrovės komercijos direktorės kyšininkavimo bei suklastotų dokumentų panaudojimo nenustačius jos veiksmuose nusikalstamos veikos požymių.

Šiuo metu tebevykstančiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti vienam asmeniui - buvusiam uždarosios akcinės bendrovės generaliniam direktoriui.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA