REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Vasario 9 d. 13:44

Generalinė prokurorė: apie tyrimą žinojau nuo pradžių, nes pareiškimu kreiptasi į mane

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Augustas StankevičiusŠaltinis: BNS


258750

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė sako apie tyrimą dėl nepilnamečių tvirkinimo, kuriame įtarimai pareikšti eksparlamentarui Kristijonui Bartoševičiui, žinojusi nuo pradžių.

„Apie šį ikiteisminį tyrimą žinojau nuo pat pradžių, nes pareiškimu dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo buvo kreiptasi į mane“, – Seime ketvirtadienį teigė generalinė prokurorė.

Ji pabrėžė detaliau tyrimo eigos negalinti komentuoti, nes „vienas iš svarbiausių tikslų, jei ne pats svarbiausias, apsaugoti nukentėjusius nepilnamečius ir užtikrinti jų teisę į konfidencialumą“.

Tyrimą atliekantiems prokurorams sausio viduryje apsisprendus pareikšti įtarimus ir apklausti tuometinį Seimo narį, N. Grunskienė nutarė susitikti su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir išaiškinti, ar parlamente ketinama skelbti neeilinę sesiją.

Prokurorams norint pareikšti įtarimus parlamentarui, būtina panaikinti jo teisinę neliečiamybę, o tą gali padaryti tik Seimas sesijos metu.

„Mano nurodymu visa ikiteisminio tyrimo medžiaga buvo pateikta patikrinti aukštesniajam prokurorui, kuris patvirtino, kad atlikti būtini tyrimo veiksmai ir gauti rezultatai yra pakankamas pagrindas kreiptis į Seimą, prašant panaikinti teisinį imunitetą“, – sakė generalinė prokurorė, pabrėžusi, kad su visa medžiaga ji taip pat susipažino pati.

„Įvertinus, kad Seimo pavasario sesija prasidės tik kovo 10 dieną, ir tai yra per daug tolimas terminas, siekiant nepakenkti tyrimui, buvo svarbu išsiaiškinti, ar nenumatoma neeilinė sesija, nes buvau girdėjus tokius svarstymus“, – pridūrė teisininkė.

Ji aiškino dėl susitikimo sausio 20-ąją su Seimo pirmininke kreipėsi pati, tačiau tikslo konkrečiai neįvardino.

„Pats susitikimas buvo labai trumpas, truko apie penkias minutes“, – sakė N. Grunskienė.

Generalinė prokurorė pabrėžė, kad tądien sužinojusi, jog neeilinės sesijos iki tol skelbti nebuvo suplanuota. Ji parlamento vadovei nurodė, kad prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nepilnamečių prievartavimo ir tvirkinimo.

„Nei Seimo nario pavardė, nei partija, nei kiti asmenys identifikuojantys duomenys ar kiti ikiteisminio tyrimo duomenys pateikti nebuvo“, – teigė N. Grunskienė.

„Pateikiau tik bendro pobūdžio informaciją“, – pridūrė ji.REDAKCIJA REKOMENDUOJA