PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Birželio 14 d. 18:09

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl R. Žemaitaičio paskelbtų įrašų

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


270259

Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį dėl Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio socialiniame tinkle paskelbtų įrašų apie žydus, trečiadienį BNS patvirtino jos atstovė spaudai Elena Martinonienė.

Ikiteisminis tyrimas padėtas dėl viešo niekinimo ir neapykantos kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę.

R. Žemaitaitis šią savaitę savo paskyroje feisbuke paskelbė keletą antisemitinio pobūdžio pasisakymų: piktinosi premjerės Ingridos Šimonytės vizitu Izraelyje, apkaltino žydus lietuvių trėmimu, žudymu.

„Mes, Lietuvių tauta, niekada neturime pamiršti žydų ir rusų, kurie labai aktyviai prisidėjo prie mūsų tautos naikinimo!“ – skelbė R. Žemaitaitis.

„Šlykštu yra tai, kad I. Šimonytė tokias kvailystes kalba, kai 1944 m. birželio 3 dieną Lietuvos žydai kartu su rusais išžudė Pirčiupių kaimą ir ten gyvenusius žmones“, – komentuodamas premjerės žodžius apie Lietuvos ir Izraelio draugystę rašė parlamentaras.

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės vadovė Faina Kukliansky trečiadienį BNS sakė, kad valstybė turi reaguoti į parlamentaro pareiškimus ir imtis priemonių antisemitizmui užkardyti,

Seimo pirmininkė, Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen R. Žemaitaičio pasisakymus įvertino kaip kiršinimo ir provokacijų tąsą.

Anksčiau dėl antisemitinio pasisakymo apie nugriautą palestiniečių mokyklą „Laisvės ir teisingumo“ partijos valdyba gegužę sustabdė R. Žemaitaičio narystę šioje partijoje.