REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Spalio 13 d. 11:31

Gauta 750 pranešimų apie neva užminuotus darželius ir mokyklas, sako R. Požėla

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS


280620

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad penktadienį jau gauta 750 pranešimų apie neva užminuotus darželis ir mokyklas, pranešimai gaunami toliau, o jais siekiama kelti paniką.

„Kviečiu ir prašau nekelti panikos, nes, matyt, šitų dalykų iniciatorių pagrindinis tikslas būtent yra panikos kėlimas“, – spaudos konferencijoje sakė R. Požėla.

Didžioji dalis pranešimų gaunama rusų kalba, kartais už menamą išminavimo paslaugą prašoma išpirkos, kiti pranešimai yra politinio pobūdžio.

„Dirba ne tik reagavimo pajėgos, bet ir policijos komisariatai“, – per spaudos konferenciją sakė R. Požėla.

„Jos prasidėjo vakar – Klaipėda gavo, berods, 23 tokius grasinimus, Vilnius gavo vieną, na ir šią naktį jau prasidėjo masinė ataka“, – sakė policijos vadovas.

Jis patarė apie tokį pranešimą pranešti Bendrajam pagalbos centrui telefonu 112.

„Žinau, turiu informaciją, kad sunku prisiskambinti, žinau, kad vienu metu yra daug skambinančių asmenų. Tikrai nereiktų žmonėms padėti ragelį, nes reikia vis tiek palaukti, jeigu bus tai ar 15, ar 10 minučių. Kitas kelias yra tuo pačiu 112 numeriu išsiųsti žinutę, detaliau aprašyti situaciją ir būtinai nurodyti adresą“, – sakė policijos vadovas.

Jis tikino, kad policija atvyksta ir tikrina kiekvieną objektą.

Gavus pranešimą apie užminuotą pastatą, policija prašoma iš jo pašalinti žmones iki saugaus atstumo.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) teigia, kad tikėtina, jog Lietuvoje platinami pranešimai apie mokyklų ir darželių užminavimą yra koordinuota ataka, kuri vykdoma priešiškų valstybių iniciatyva.

Įstaigos pačios kreipėsi į policiją, nes pranešimus rusų kalba apie užminavimą gaudavo į elektroninius paštus.

Panašūs incidentai šią savaitę vyko Latvijoje ir Estijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA