REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2024 m. Sausio 9 d. 15:16

G. Šimkus: į Lietuvą gali ateiti vienas didžiausių Lenkijos bankų

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


288615

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad jau šiais metais į Lietuvą gali ateiti vienas didžiausių Lenkijos bankų „Pekao“, tačiau pabrėžia, jog svarbu sulaukti tokio, kuris būtų lygiavertis konkurentas jau veikiantiems.

„Gruodžio antroje pusėje buvo atvažiavusi į Lietuvą „Pekao“ banko vadovybė ir tai, manau, yra labai rimtas signalas apie jų ketinimus. Aš esu optimistas, nes mes kalbėjome ne tik su šiais bankais, bet su 60 bankų per pastaruosius metus pristatydami jiems veiklos galimybes Lietuvoje.
Bet mes turime atsisakyti tam tikro naivumo, kad į šitą rinką ateina dėl atėjimo. Bankas pradėtų veiklą Lietuvoje tik tada, jeigu jis realiai matytų verslo galimybes. Jas pristatyti ir yra mūsų užduotis – parodyti, kokia yra mūsų šalies ekonomika, parodyti potencialą bankų paslaugų plėtrai, kreditavimo plėtrai“, – interviu „15min“ sakė jis.

ELTA jau skelbė, kad gruodžio viduryje G. Šimkus ir Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta buvo priėmę lenkų komercinio banko „Pekao“ delegaciją. Tiek G. Šimkus, tiek finansų ministrė Gintarė Skaistė jau yra minėję, kad susidomėjimas Lietuvos rinka iš užsienio juntamas, teigė, jog naujo dalyvio atėjimas veikiausiai yra tik laiko klausimas.

Šiuo metu Lietuvos bankų sektoriuje veikia 18 dalyvių: banko licencijas turi 13, dar 5 veikia kaip užsienio bankų filialai. Didžiąją dalį rinkos užima „Swedbank“, SEB ir „Luminor“.REDAKCIJA REKOMENDUOJA