REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Balandžio 1 d. 12:54

G. Paluckas žeria kritikos: „valstiečiai“ ir konservatoriai elgiasi kaip mažvaikiai

Vilnius

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


123796

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad medikams, dirbantiems ekstremalios situacijos metu, mokėti didesnes algas yra visos galimybės jau dabar, o valdančiuosius „valstiečius“ ir opozicijoje esančius konservatorius ragina nustoti rietis.

Socialdemokratų lyderio teigimu, rengti neeilinę Seimo sesiją nėra prasmės, nesutarus dėl medikų atlyginimo didinimo.

„Valstiečiai ir konservatoriai kaip mažvaikiai vieni į kitus bado pirštais. Ramūnas Karbauskis ir Gabrielius Landsbergis, panašu, niekaip negali perlipti per asmeniškumus, riejasi, o valstybės reikalai jiems – antrame plane“, – sako G. Paluckas.

Politikas pabrėžė, kad mokėti didesnius atlyginimus medikams galimybė jau dabar yra, tik ja nesinaudojama.

„Yra kolektyvinis susitarimas su sveikatos priežiūros darbuotojais, ten sutarta, kad gali būti mokamas 15 proc. priedas už darbą ekstremaliomis sąlygomis. Kol kas matau buką nenorą susitarti, o ne realią valstybės pagalbą medikams“, – sako G. Paluckas.

LSDP pirmininkas taip pat akcentuoja, kad rengti neeilinę Seimo sesiją nėra jokios prasmės, nes lig šiol nėra bendro sutarimo dėl to, kaip sveikatos apsaugos sistemoje dirbantiems darbuotojams didinti algas.

„Kol nesusitarsime, nėra prasmės rengti posėdžius, kur, tikėtina, vėl bus sprendžiami atskirų partijų rinkimų klausimai. Mes nesiruošiame tame rinkimų šou dalyvauti, kur kai kurie politikai skelbs, kaip vieni kitais šlykštisi ir panašiai“, – vertina G. Paluckas.

Pasak LSDP lyderio, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga galėtų imti pavyzdį iš socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio.

„Nelaukdamas, kol Seimas priims reikiamas įstatymo pataisas, ministras remiasi kitomis įstatymų nuostatomis ir jau ruošiasi, kaip konkrečiai pagelbėti dirbantiesiems, susidūrusiems su sunkumais karantino metu“, – pabrėžė G. Paluckas.

ELTA primena, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas ir Seimo opozicijos lyderis Gabrielius Landsbergis trečiadienį kreipėsi į parlamentarus, kviesdamas dar šią savaitę susirinkti į neeilinį posėdį ir kartu rasti sprendimus dėl sąžiningo kompensavimo visiems medikams, pandemijos akivaizdoje kasdien dirbantiems milžiniškos rizikos sąlygomis.

Tuo metu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis Eltai sakė nesistebįs antradienio vakaro įvykiais Seimo posėdžių salėje, kai nepavyko parlamentarams priimti vieningo sprendimo dėl medikų atlyginimų didinimo. Jis teigė, kad tai buvo eilinė opozicijos ataka prieš valdančiuosius. „Valstiečių“ lyderio tikinimu, pats su opozicijos lyderiu G. Landsbergiu nemėgins kalbėtis – deryboms pasitelks premjerą Saulių Skvernelį.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA