REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Sausio 11 d. 13:23

G. Paluckas siūlo uždrausti alkoholio prekybą sekmadieniais: tai būtų šeimos ir kultūros diena

Lietuva

Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


200288

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūno Gintauto Palucko nuomone, alkoholio pardavimo laiko kontrolę šalyje reikėtų dar labiau sugriežtinti, jo prekybą sekmadieniai uždraudžiant visiškai.

„Dėl prekybos laiko, aš žiūrėčiau dar griežčiau ir, matyt, sekmadienį apskritai išbraukčiau kaip dieną, kada yra parduodamas alkoholis. Nes kam čia tas klaidinimas, kad iki kažkurios valandos dar spėji, paskui nespėji. Būtų sekmadienis šeimos diena, laisvalaikio, kultūros diena, o ne alkoholio vartojimo diena“, – antradienį Seime atsakinėdamas į žurnalistų klausimus kalbėjo G. Paluckas.

Vis dėlto socialdemokratas sako neatmetantis idėjos alkoholį vėl leisti įsigyti nuo 18 metų.

„Aš būčiau šalininkas pasižiūrėti laisviau į amžiaus kategoriją, nes tokios konstitucinės teisės suteikiamos asmenims nuo 18 metų. Dabar nepasitikėti jų apsisprendimais dėl alkoholio įsigijimo irgi yra tam tikra diskriminacija“, – mano G. Paluckas.

ELTA primena, kad antradienį Seimas plenariniame posėdyje svarstys parlamentarų grupės parengtus Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma leisti silpnesnį alkoholį vartoti nuo 18 metų amžiaus, taip pat alkoholio pardavimo laiką sekmadieniais ilginti iki 20 val. bei numatyti švelnesnius reklamos ribojimus.

Vis dėlto pagrindiniu šiame svarstyme paskirtas Ekonomikos komitetas pritarė tik kai kurioms siūlomoms pataisoms, todėl plenarinio posėdžio metu Seimo nariai apsispręs, dėl kurio projekto varianto bus balsuojama priėmimo metu.

Komitete sujungtu Alkoholio kontrolės įstatymo projektu nepritarta siūlymams pakeisti prekybos alkoholiu laiką nuo 10 iki 20 val. kiekvieną dieną, įskaitant ir savaitgalius. Priėmus šį pataisų variantą, liktų galiojanti tvarka.

Ekonomikos komiteto siūlomu projektu taip pat nepakeistos nuostatos, susijusios su amžiumi, kada galima vartoti ar turėti alkoholinius gėrimus. Vyriausybė siūlė leisti asmenims nuo 18 metų vartoti ar turėti alkoholinius gėrimus, o įstatymo iniciatoriai siūlė leisti asmenims nuo 18 iki 20 metų – vartoti ar turėti alkoholinius gėrimus, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija viršija 15 procentų. Ekonomikos komitetas siūlo nekeisti galiojančios tvarkos – palikti 20 metų amžiaus ribą.

Alkoholio įstatymo projektu taip pat patikslintos nuostatos, kokia informacija nelaikoma reklama. Pritarta Vyriausybės siūlymui, kad informacija, pateikta maisto, gėrimų ir kitų prekių pristatymo vartotojams paslaugą teikiančiose interneto platformose, nebūtų laikoma reklama, kadangi platformų valdytojai nėra nei alkoholinių gėrimų gamintojai, nei jais prekiaujančios įmonės.

Įstatymo projektu siekiama aiškiai atskirti, kad reklama nelaikomi įmonių pavadinimai, kuriuose minimi alkoholiniai gėrimai; alkoholinių gėrimų prekybos vietose esanti atributika; viešojo maitinimo įstaigų interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose pateikiama informacija apie alkoholinius gėrimus, kai viešojo maitinimo įstaigos informuoja apie maisto ir alkoholinių gėrimų derinimo rinkinius, alkoholinių gėrimų ir maisto degustacijas.

Taip pat pritarta nuostatai, kad alkoholinius gėrimus gaminančių ar jais prekiaujančių įmonių socialinių tinklų paskyrose leidžiama tik nemokama įrašų apie alkoholinius gėrimus sklaida.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA