REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Birželio 8 d. 14:09

Siūloma imtis vaikų užimtumo programos – stovyklas ir būrelius apmokėtų valstybė

Šalčininkai

Vilniaus savivaldybės nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


133906

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas Vyriausybei siūlo įgyvendinti nacionalinę vaikų užimtumo programą – šią vasarą kompensuoti vaikų stovyklas ir būrelius. Jo teigimu, tai būtų reali pagalba nuo karantino nukentėjusioms šeimoms, auginančioms vaikus.

„Užimtumas šiuo metų laiku nėra kažkoks pasirinkimas, o būtinybė visoms šeimoms, kurios turi vaikų. Vasaros neišvengsi, vaikų atostogų taip pat, o į darbą turi eiti. Ką daryti su vaikais? Valstybė neturi palikti šitos problemos vienoms šeimoms ir rinkai, kuri galbūt kažkam kažką parduos, jei šie turės pinigų. Turi būti sukurta nacionalinė programa ir vykdomas valstybės užsakymas, kad visiems, neturintiems senelių ar kitų alternatyvų, būtų galima pasinaudoti paslauga“, – sako socialdemokratų lyderis.

Pasak G. Palucko, tokios programos įgyvendinimo, užsakydama ir išpirkdama reikiamas paslaugas, turėtų imtis Vyriausybė.

„Kalbu apie vasaros vaikų stovyklas ir būrelius, kuriuos, nelygu šeimoje augančių vaikų skaičius, valstybė galėtų kompensuoti. Didmiesčiuose šios paslaugos brangios, dažnai neįperkamos. O mažuosiuose miestuose bėda ta, kad ten nėra pasiūlos. Vyriausybė gali išpirkti tas paslaugas kiekvienam vaikui. Ir tai būtų tikslinė, labai aiški parama šeimoms, kurios nukentėjo nuo karantino, taip būtų kuriamos ir darbo vietos“, – teigia G. Paluckas.

Politiko manymu, valstybinių užsakymų praktiką valstybė turėtų diegti ir kitose srityse.

„Per valstybines programas, per mūsų visų biudžetą, valstybė turi visus instrumentus ir gali jais naudotis, jei mano, kad yra kažkokių paslaugų poreikis ar darbo vietų trūkumas. Kaip pavyzdys – slaugos paslaugos. Mes visi turime artimų žmonių, kuriems anksčiau ar vėliau reikės pagalbos. Lietuvoje 90 proc. šitų paslaugų yra teikiamos šeimose ir tai daro moterys, ne kas nors kitas. Visa tai galima išspręsti“, – įsitikinęs G. Paluckas.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA