REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gruodžio 31 d. 14:52

G. Paluckas ragina I. Šimonytę ir A. Dulkį susilaikyti nuo „raganų medžioklės“

Vilnius

Arūnas Dulkys. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


160189

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Seimo narys Gintautas Paluckas premjerę Ingridą Šimonytę ir sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį ragina susilaikyti nuo nepagrįstos, jo nuomone, kritikos Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).

Pasak G. Palucko, valdančiųjų atstovų reiškiami priekaištai NVSC dėl netikslios Covid-19 statistikos tėra priedanga ieškant kaltų dėl blogėjančios pandemijos valdymo situacijos.

„NVSC yra kertinė sistemos dalis, padedanti kontroliuoti pandemiją, atsekti kontaktus. Čia dirbantys darbuotojai yra pervargę, dirba nepakeliamus krūvius, jų skaičius nuolat mažėja. Kviečiu ir premjerę, ir ministrą susilaikyti nuo raganų medžioklės, nes taip galime visai sugriauti jau seniai virš galimybių ribos veikiančią sistemą“, – sako G. Paluckas.

LSDP pirmininkas teigia, kad vieno netikslios statistikos atvejo nereikia pernelyg sureikšminti.

„Ateis laikas, galėsime suskaičiuoti statistiką, o šiandien reikia daryti tai, ką reikia, o ne ūbauti ir ieškoti kraštinių, kas dėl ko kaltas. Koneveikti NSVC, kad jie vos ne valstybės priešai, suprask, neva „paslėpė“ mirusiuosius nuo Covid-19 yra niekur nevedantis kelias“, – pridūrė G. Paluckas.

Pasak LSDP lyderio, Vyriausybė turėtų kuo greičiau spręsti NVSC kylančias problemas.

„NVSC darbuotojai Sveikatos apsaugos ministeriją nuolat informuodavo apie įstaigoje esančias problemas, apie nepakeliamą darbuotojų krūvį, apie nepakankamus išteklius grėsmių valdymui, tačiau nieko lig šiol nebuvo daroma“, – teigia G. Paluckas.

Kaip ELTA jau skelbė, NVSC darbuotojai dėl valdančiųjų kritikos atviru laišku kreipėsi į ministrę pirmininkę, sveikatos apsaugos ministrą ir žiniasklaidą.

„Nuolatinė ir nepagrįsta kritika įstaigos ir jos vadovo atžvilgiu trikdo ir taip nepakeliamą krūvį velkančio NVSC darbą – kelia visuomenės nepasitikėjimą, kas ypatingai apsunkina NVSC darbuotojų darbą šiuo nelengvu laikotarpiu. Tai labai neigiamai veikia ir visus įstaigos darbuotojus, kurie šią kritiką priima asmeniškai, kadangi su vadovu dirbama išvien ir sprendimai priimami kartu“, – sakoma NVSC darbuotojų kreipimesi.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA