REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Balandžio 20 d. 09:55

G. Paluckas: emocijų nesuvaldantis Premjeras save įvarė į kampą

Vilnius

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


35124

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad emocijų nesuvaldantis ir ne pirmą kartą pratrūkstantis Premjeras Saulius Skvernelis, susiginčijęs su Prezidente Dalia Grybauskaite, pats save įvarė į kampą.

Pasak socialdemokratų lyderio, Prezidentės patarėjos siūlymai susikompromitavusiam žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui atsistatydinti buvo ne spaudimas, o Premjerui manevro laisvę suteikianti galimybė.

„Kai pasikviečia Prezidentės patarėjai ir kalba apie situaciją, ir siūlo priimti vieną ar kitą sprendimą, aš tikrai nevertinu to kaip kažkokio spaudimo. Tai yra normali, natūrali politika. Premjeras, sakydamas, kad man Prezidentė tiesiai nieko nesakė, o tą žinią perdavė per patarėjus, tai, aš manau, kad Skvernelis neįvertino visų aplinkybių“, - „Žinių radijui“ kalbėjo G. Paluckas.

„Taip Prezidentė sudarė galimybes Premjerui manevruoti, priimti pačiam sprendimą ar nuspręsti, kad ministras pats priimtų sprendimą. Tuo tarpu kai tos galimybės buvo neišnaudotos, Prezidentė atsistojusi spaudos konferencijoje tiesiai pasakė - nebeliko jokio manevro laisvės. Tai čia jau yra atviras konfliktas“, - samprotavo LSDP pirmininkas, pabrėždamas, kad dabar Premjeras dėl B. Markausko kilusiame skandale nebeturi sprendimų manevro laisvės.

„Premjeras iš pradžių turėjo principinę poziciją, ją yra pakeitęs, dabar atsitraukimas nuo tos pozicijos jam atneštų dar didesnius politinius nuostolius“, - kalbėjo G. Paluckas.

Anot politiko, Premjerui ne pirmą kartą koją pakiša emocijos.

„Ne pirmą kartą matau Premjerą pratrūkstantį. Reikėtų tai dėti į giliausią stalčių, nes toks elgesys yra nekonstruktyvus ir su Prezidente santykių kaitinimas, nepaisant to, kad iki kadencijos pabaigos liko nedaug, dirbti reikės kartu“, - pabrėžė G. Paluckas, pridurdamas, kad politikoje ambicijos ir emocijos yra per didelė prabanga.

Premjeras piktinasi, kad Prezidentė, prieš pareikšdama savo nuomonę apie žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, nesikalbėjo nei su Vyriausybės vadovu, nei su pačiu ministru.

Premjeras trečiadienį skundėsi, kad Prezidentės kritika B. Markausko atžvilgiu yra griežta ir nekorektiška, be to, piktinosi, kad Prezidentės patarėja siūlė ministrui atsistatydinti.

Ginčas tarp Prezidentės ir Premjero įsiliepsnojo, kai S. Skvernelis pareiškė, kad susikompromitavęs žemės ūkio ministras kol kas lieka poste, o dėl jo galutinai bus apsispręsta, kai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir prokuratūra baigs tirti žemės nuomos aplinkybes.

Trečiadienį Prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė, kad S. Skvernelio sprendimas neatleisti B. Markausko parodo jo nesavarankiškumą ir neprincipingumą. „Žadėjęs principingumą Premjeras parodė, kad yra priklausomas ir savarankiškų sprendimų priimti negali. Ministras Pirmininkas prisiima atsakomybę už žemės ūkio ministro veiksmus, kurie apeliuoja į galimai pažeistus bent kelis Konstitucijos straipsnius“, - Eltai perduotame komentare teigė D. Grybauskaitė.

Į tai S. Skvernelis sureagavo pareikšdamas, kad nepasiduos spaudimui, o Prezidentės patarėjai įsakmiu tonu negali nurodinėti atsistatydinti ministrams.

„Esu Vyriausybės vadovas. Suprantu sau tenkančią atsakomybę dėl komandos narių ir nuo jos nebėgu, bet nepasiduosiu nei Prezidentės, nei kieno nors kito spaudimui. Tai bus mano sprendimas, kurio pasekmes taip pat jausiu pats“, - kategoriškai pareiškė Premjeras.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA