REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Kovo 16 d. 12:28

G. Nausėda susitiko su kavą parašų rinkimo loterijoje laimėjusiais asmenimis

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


295072

Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį Kaune esančioje kavinėje „Kultūra“ susitiko su parašų rinkimo loterijoje laimėjusiais asmenimis.

„(Nuotaikos – ELTA) geros, tikiuosi, kad ir po susitikimo bus geros“, – šypsodamasis žurnalistams sakė G. Nausėda.

Į susitikimą rinkėjai atkeliavo su savo šeimomis. Susitikti su prezidentu atvyko ir parašų loterijoje laimėjęs Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius. Jau anksčiau prezidentą susitikti ir aptarti LGBT bendruomenei kylančias problemas raginęs politikas šalies vadovui atnešė picą, ir LGBT bendruomenės vėliavą simbolizuojantį ženkliuką.

„Deja, man siekiant dialogo su prezidentu, siekiant aptarti Partnerystės įstatymo projektą, prezidentas reagavo šaltai, picą grąžino, na tai sudalyvavęs Facebook loterijoje, laimėjęs puodelį kavos su prezidentu, tikiuosi prie picos gabalėlio šiandieną turėti progą aptarti, kaip mato prezidentas LGBT žmonių ateitį Lietuvoje po penkerių metų“, – žurnalistams sakė T. V. Raskevičius, į susitikimą atvykęs su dar dviem LGBT bendruomenės nariais.

G. Nausėda susitikimo metu atsakinėjo į rinkėjams kylančius klausimus, susijusius tiek su prezidento pareigomis, tiek ir su šalies vadovo hobiais.
ELTA primena, kad vasario mėnesį antros kadencijos siekiantis šalies vadovas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino kvietimu pasirašyti už jį, kaip kandidatą į prezidento postą, o su tam tikra dalimi pasirašiusiųjų žadėjo išgerti kavos.

„Mielai išgerčiau kavos su ja ar juo, kuris už mane pasirašys: 5000-tasis, 7500-tasis, 10000-tasis, 15000-tasis, 20000-tasis“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G. Nausėda.

Visgi antros kadencijos siekiančio prezidento G. Nausėdos pasiūlymas po gyventojų kreipimųsi atsidūrė VRK akiratyje. VRK nurodė tą pačią dieną gavusi skundus ir G. Nausėdai išsiuntė priminimą, kad Rinkimų kodeksas draudžia papirkti rinkėjus dovanomis už balsavimą, įskaitant parašų rinkimų laikotarpį.

Prezidento rinkimų štabas taip pat buvo įpareigoti dėl tokio kandidato žingsnio pasiaiškinti. Tuomet G. Nausėda savo siūlymą patikslino. Jis nurodė, kad susitikimas vyks kavinėje, o į jį atėję gyventojai už kavą turės susimokėti patys.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.REDAKCIJA REKOMENDUOJA