REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Gegužės 11 d. 17:06

G. Nausėda su Portugalijos prezidentu aptarė dvišalius santykius, regioninį saugumą

Lietuva

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos / Roberto Dačkaus nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


266995

Lietuvos vadovas Gitanas Nausėda su Portugalijos prezidentu Marcelo Rebelo de Sousa (Marselu Rebelu de Soza) aptarė saugumo ir gynybos klausimus, Rusijos karą prieš Ukrainą, dvišalį bendradarbiavimą.

„Simboliška, kad kaip tik šį mėnesį švenčiame Lietuvos ir Portugalijos diplomatinių santykių šimtmetį. Portugalijos keliautojai jau prieš kelis šimtmečius pradėjo skleisti žinią apie Lietuvą, o kai kurios garsios portugalų giminės kūrėsi Lietuvoje prisidėdamos prie dvišalių ryšių tarp abiejų tautų puoselėjimo“, – sakė Lietuvos prezidentas.

G. Nausėda akcentavo būtinybę stiprinti Europos Sąjungos sankcijų Rusijai politiką ir toliau kelti Rusijos atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus klausimą. Jis pabrėžė, kad būtina sankcijas taikyti ir Rusijos kare prieš Ukrainą dalyvaujančiai Baltarusijai, vengiant nepagrįstų išimčių.

Lietuvos ir Portugalijos vadovai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą.

Pasak G. Nausėdos, šiuo metu šalys pilnai neišnaudoja ekonominio bendradarbiavimo potencialo – yra galimybių plėsti ryšius aukštųjų technologijų, finansinių technologijų, gyvybės mokslų ir gynybos pramonės srityse.REDAKCIJA REKOMENDUOJA