REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Lapkričio 9 d. 08:10

G. Nausėda su pasieniečių, kariuomenės atstovais aptars nepaprastosios padėties įvedimą

Vilnius

R. Dačkaus nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


193454

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį su Vyriausybės, pasieniečių, kariuomenės ir specialiųjų tarnybų atstovais aptars galimą nepaprastosios padėties įvedimą pasienio su Baltarusija savivaldybėse.

Kaip BNS informavo Prezidentūra, šalies vadovas išklausys naujausią informaciją apie situaciją prie Lietuvos-Baltarusijos sienos, planus užkirsti kelią galimoms Baltarusijos režimo provokacijoms ir incidentams prie Lietuvos valstybės sienos ir migrantų stovyklose, aptars veiksmus, kurių imasi Lietuva, taip pat galimus teisinio režimo pasienio ruože pokyčius.

Susitikime dalyvaus vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, taip pat žvalgybų vadovai.

Pirmadienį padėtį prie išorinės Europos Sąjungos sienos pirmadienį G. Nausėda aptarė su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda). Jie sutarė nuolat keistis informacija ir koordinuoti veiksmus.

Kaimyninėje šalyje prie sienos su Baltarusija dislokuotos pajėgos pirmadienį užkirto kelią migrantams, bandantiems iš Baltarusijos prasiveržti į Lenkijos teritoriją. Į šalį, anot pareigūnų, siekė patekti šimtai migrantų.

Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė sako, kad veiksmai prie Lenkijos sienos gali kartotis ir Lietuvos pasienyje, todėl šalies institucijos „yra maksimaliai pasiruošusios“.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų, tačiau rugpjūtį pasieniečiams pakeitus taktiką į šalį neįleisti dar beveik 6 tūkst. asmenų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA