REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 15 d. 19:22

G. Nausėda sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose žada iki gruodžio vidurio

Lietuva

Pauliaus Paleckio, fotobanko nuotr.

Ignas JačauskasŠaltinis: BNS


283585

Šalies vadovas Gitanas Nausėda savo sprendimą dėl dalyvavimo kitų metų prezidento rinkimuose žada paskelbti iki gruodžio vidurio.

„Aš šitą padarysiu dar iki savo išvykimo į Europos Vadovų Tarybą, kuri vyks gruodžio 14-15 dieną (...). Iki šio svarbaus Europos Vadovų Tarybos susitikimo aš paskelbsiu savo galutinį atsakymą, kaip bus su 2024 metų gegužės mėnesiu. Iš esmės esu apsisprendęs, tik vienas nežinomasis, į kurį gausiu atsakymą netrukus“, – trečiadienį transliuotame interviu LNK žinioms sakė G. Nausėda.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę, visuomenės apklausų duomenimis, G. Nausėda juose yra ryškiausias favoritas.

Į populiariausiųjų trejetą taip pat patenka taip pat kol kas dar apie dalyvavimą rinkimuose nepaskelbęs advokatas Ignas Vėgėlė ir premjerė Ingrida Šimonytė, keliama valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų partijos.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga būsimuose rinkimusoe kelia buvusį sveikatos apsaugos ministrą, Seimo narį Aurelijų Verygą. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – buvusio krašto apsaugos viceministro ir NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūrą. Laisvės partija kelia buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Liberalų sąjūdžio skyriai taip pat rinkimuose siūlo kelti partijos lyderę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, ji pati teigia apie apsisprendimą pranešianti vėliau.

Kelsiantys savo kandidatūras rinkimuose taip pat pranešė buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Mantas Varaška, riaušių prie Seimo byloje teisiamas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA