REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 24 d. 21:53

G. Nausėda: padėti Ukrainai svarbu ypač dabar, kai dalis praranda optimizmą

Lietuva

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Vilmantas VenckūnasŠaltinis: BNS


293058

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad dabar ypač svarbu padėti kariaujančiai Ukrainai, kai dalis visuomenių ir politikų yra praradę viltį dėl šalies pergalės kare.

Taip jis kalbėjo per akcijos „Radarom!“ finalinį koncertą, minint antrąsias Rusijos pradėtos plataus masto invazijos Ukrainoje metines.

„Šie dveji metai mums labai daug ką parodė. Pirmiausia tai, kad agresorius yra ypatingai žiaurus, ypatingai kraugeriškas ir neturi jokių ribų savo žiaurumui demonstruoti“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Kita vertus, mes pamatėme ir įgijome didžiulę pagarbą Ukrainos tautai“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, prievolė padėti Ukrainai buvo ne tik prieš metus, kai viltis, kad karas baigsis greitai, buvo didesnė.

„Bet ypatingai padėti dabar, kai ypatingai sunku, kai galbūt kai kas praranda optimizmą arba kai kurie užsienio šalių politikai galvoja, kad štai dabar keičiasi politiniai ciklai, keičiasi rinkėjų nuotaikos“, – teigė G. Nausėda.

„Mes neturime teisės juokiems politologiniams svarstymams. Mes privalome padėti Ukrainai, nes šiandien tai – absoliuti būtinybė“, – pridūrė prezidentas.

Šalies vadovas žadėjo, kad parama kariaujančiai Ukrainai bus ir toliau telkiama „tiek politiniu, tiek kariniu, tiek kitu formatu“.

„Mes kartu su jumis iki pergalės“, – kalbą baigė G. Nausėda.

Nuo sausio pabaigos Lietuvoje vyksta didžiausia pastarojo metu paramos Ukrainai akcija „Radarom!“.

Jos metu renkamos lėšos vadinamiesiems saugaus kario paketams ukrainiečiams kariams. Apie 7,5 tūkst. eurų vertės paketą sudaro Lietuvos įmonių gaminti naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis bei individualus „antidronas“.

2022 metų vasario 24-ąją prasidėjęs Rusijos puolimas atnešė milžiniškus nuostolius Ukrainai, o Maskva sulaukė beprecedenčio pasmerkimo iš Vakarų ir sankcijų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA