Politika | 5 MIN.

G. Nausėda nekomentuoja aplinkybių dėl savo dalyvavimo skiriant karinės žvalgybos vadovą

Reporteris Agnė
2021 m. vasario 3 d. 11:35
photo-2176251.jpg

Prezidentas Gitanas Nausėda nekomentuoja aplinkybių dėl savo dalyvavimo skiriant Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) direktorių, kuriuo pernai rugpjūtį paskirtas pulkininkas Elegijus Paulavičius.

Žiniasklaidoje skelbta, tą patvirtino ir skirtingi BNS šaltiniai, kad šalies vadovas aktyviai dalyvavo karinės žvalgybos vadovo paskyrimo procese, nors Žvalgybos įstatymas numato, kad šio pareigūno paskyrimas – krašto apsaugos ministro prerogatyva.

BNS raštu šią savaitę klausė Prezidentūros, ar šalies vadovas siūlė kandidatą į karinės žvalgybos vadovus, ar jo kandidatas ir buvo paskirtas, ar šalies vadovo ir tuometinio krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio požiūriai dėl kandidatūrų sutapo.

Prezidentūra į šiuos klausimus neatsakė ir pateikė bendresnio pobūdžio komentarą.

„AOTD vadovą savo sprendimu skiria krašto apsaugos ministras, todėl tik jis pats ir gali pakomentuoti, kodėl nusprendė paskirti dabartinį departamento vadovą. AOTD vadovas buvo atrinktas laikantis galiojančių teisės aktų reikalavimų bei nacionalinio saugumo interesų“, – BNS teigė prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„Prezidento vertinimu, E. Paulavičius savo pareigas eina tinkamai“, – sakė jis.

Buvęs krašto apsaugos ministras R. Karoblis situacijos BNS nekomentavo.

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis patikino nedaręs ir nesiekęs daryti įtakos karinės žvalgybos vadovo skyrimo procesui.

Nepaskirtas kandidatas – VSD vadovo bendražygis

LNK žinios praėjusią savaitę pranešė, kad karinės žvalgybos vadovo skyrimo aplinkybės gali būti viena priežasčių, kodėl buvęs ministras R. Karoblis vis dar nėra paskirtas ambasadoriumi Briuselyje arba Vašingtone.

R. Karoblis, paklaustas, ar gali būti taip, kad jo kandidatas į AOTD vadovus buvo E. Paulavičius, o prezidento – VSD vadovo D. Jauniškio bendražygis Saulius Guzevičius, to nei patvirtino, nei paneigė.

„Aš neturiu teisės komentuoti, čia yra jautrūs klausimai, ta prasme, tiesiog nei patvirtinu, nei paneigiu“, – sakė buvęs krašto apsaugos ministras.

LNK žinių teigimu, S. Guzevičius – artimas VSD vadovo D. Jauniškio bendražygis.

VSD atstovė spaudai Eglė Samoškaitė šią savaitę informavo BNS, kad D. Jauniškis su S. Guzevičiumi pažįstami nuo „Aukščiausiosios Tarybos gynimo laikų sovietų agresijos akivaizdoje“.

Be kita ko, jiedu yra „bendražygiai, tarnavę Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų pajėgose“.

VSD atstovė taip pat teigė, kad D. Jauniškis nedarė ir nesiekė daryti įtakos dėl karinės žvalgybos vadovo skyrimo.

„VSD direktorius nedarė ir nesiekė daryti įtakos dėl AOTD vadovo skyrimo. Kaip žinoma, Lietuvoje civilinė ir karinė žvalgybos yra atskirtos: VSD direktorių Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas, o karinės žvalgybos vadovą savo sprendimu skiria ir atleidžia krašto apsaugos ministras“, – sakė E. Samoškaitė.

Prezidentas: su R. Karobliu nesutarimų neturėjome

Šalies vadovas G. Nausėda praėjusią savaitę spaudos konferencijoje paklaustas, ar yra turėjęs nesutarimų su tuometiniu ministru R. Karobliu dėl paskyrimų į svarbias pareigas, patikino jokių priešpriešų neturėjęs.

„Jokių nesutarimų neturėjome. Dar kartą priminsiu, kad su krašto apsaugos ministru visą kadencijos laiką bendravome pakankamai konstruktyviai ir beje aš buvau tas žmogus, kuris visomis išgalėmis stengėsi, ir rezultatas buvo pasiektas, kad formuojant Sauliaus Skvernelio Vyriausybę, tiksliau – grąžinus jai įgaliojimus ir formuojant naują Vyriausybę, pono Karoblio pavardė kaip krašto apsaugos ministro išliktų, nes jūs turbūt puikiai prisimenate, kad pono Karoblio pavardės Vyriausybės sudėtyje neturėjo likti, nes ta vieta buvo numatyta „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatui“, – sakė G. Nausėda.

Jis tvirtino, kad tiek R. Karobliui, tiek buvusiam užsienio reikalų ministrui L. Linkevičiui būtinas „politinis atšalimas“ nuo turėtų ministrų pareigų.

S. Skvernelis: taip neturėtų ir neturėjo būti

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis BNS trečiadienį teigė, kad prezidentas neturėtų ir neturėjo kištis į AOTD vadovo paskyrimo procesą.

„Taip neturėtų būti ir taip neturėjo būti. Karinės žvalgybos vadovo skyrimas yra išimtinė krašto apsaugos ministro kompetencija ir mūsų žvalgybos institucijų vadovų skyrimo tvarkos sumodeliuotos taip, kad būtų ir tam tikra sveika konkurencija tarp tarnybų, bendradarbiavimas – aišku, ir skirtingi informacijos šaltiniai. Dėl to ir atskirtos skyrimo tvarkos, todėl neturėtų ir negalėjo kištis“, – BNS sakė S. Skvernelis.

Jis pridūrė teigiamai vertinantis R. Karoblio paskirtą karinės žvalgybos vadovą, tačiau taip pat teigė, kad sunku pasakyti, ar dėl šio paskyrimo proceso R. Karoblis neskiriamas ambasadoriumi.

„Sunku man pasakyti. Aš ministro pasirinkimą ir paskyrimą Antrojo departamento vadovo vertinu teigiamai, tai yra tikrai labai kompetentingas ir tinkamas pasirinkimas, o ar tai galėjo įnešti kokį šauktuką, tai čia jau reikėtų klausti Prezidentūros. Kaip sakoma, kas gali paneigti, kad?“, – teigė buvęs Vyriausybės vadovas.

Diplomatinių šaltinių teigimu, pastaraisiais mėnesiais svarstyta, kad R. Karoblis ir L. Linkevičius galėtų tapti Lietuvos ambasadoriais Briuselyje ir Vašingtone.

Prezidentūra šią savaitę BNS teigė, „Lietuvoje ambasadorius skiria prezidentas Vyriausybės teikimu, todėl prezidentas tebelaukia siūlymų dėl ambasadorių skyrimo į svarbias pozicijas, taip pat ir į ambasadoriaus postą JAV“.

Kuo greičiau paskirti ambasadorių Vašingtone G. Nausėdą ragina ir JAV verslo bendruomenė Lietuvoje.

BNS


Radviliškis
Ledinis vanduo ir šilta bendrystė: Radviliškio ruoniai mini dešimtmetį
Kai sausio pirmąją daugelis dar kramsnoja paskutinius baltos mišrainės likučius, Radviliškyje žmonės renkasi visai kitokiam ritualui – nerti į ledinį vandenį. Eibariškių tvenkinyje jau dešimtąjį sezoną vyksiančios ledinės maudynės tapo ne tik drąsia Naujųjų metų pradžia, bet ir reiškiniu, pritraukiančiu šimtus dalyvių iš visos Lietuvos.
Sveikata | 4 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Eidamas 80-uosius gyvenimo metus mirė žymus lietuvių operos solistas Česlovas Nausėda, praneša Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT).
Kultūra | 2 MIN.
0
Gruodžio trisdešimt pirmoji – paskutinė metų diena. Blogų minčių atsikratymo diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Pasaulis
Kelmė
Trečiadienį, Naujųjų metų išvakarėse, žmonės palydi 2025-uosius, atsisveikindami su 12 mėnesių laikotarpiu, pasižymėjusiu JAV prezidento Donaldo Trumpo muitais, paliaubomis Gazos Ruože ir tuščiomis viltimis dėl taikos Ukrainoje.
Pasaulis | 5 MIN.
0
Pareigūnai pradėjo tyrimą dėl Kelmės rajone beveik prieš dvi savaites įvykusios eismo nelaimės, kurios metu nukentėjo nepilnametis dviratininkas.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Vyriausybė pripažino žemės ir maisto ūkį nacionaliniam saugumui svarbia sritimi. Toks sektoriaus pripažinimas leis kurti ir palaikyti atsparią bei savarankišką šalies apsirūpinimo maistu sistemą.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 3 MIN.
1
Europos Komisijos (EK) pristatytas pasiūlymas dėl ilgalaikio Europos Sąjungos (ES) biudžeto 2028–2034 metams kelia daug rimtų klausimų. Ypač dėl to, kad žemės ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės finansavimas mažėtų apie 20 proc. (palyginti su 2021-2027 metų laikotarpiu) ir dėl numatomo steigti naujo fondo.
Žemės ūkio ministerijos naujienos | 6 MIN.
1

Lietuva
Kaunas
„Via Lietuva“ pradėjo vykdyti pilotinį projektą, kuriuo tikslas – testuoti naujas eismo stebėsenos technologijas Lietuvos automagistralėse.
Lietuva | 5 MIN.
0
„Žmonės vis dar stebisi, kad mes, tokie jauni globėjai, savo gyvenimą skiriame globai. Esame pavyzdžiu kitiems ir tuo didžiuojamės“, – sako 26-erių Edita Deltuvė, kartu su vyru Aidu šiuo metu namus sukūrusi septyniems tėvų globos netekusiems paaugliams. Per ketverius globos metus kauniečių šeimos durys buvo atvertos dar aštuoniems vaikams, kuriems buvo paskirta laikinoji globa.
Lietuva | 5 MIN.
0

Pakruojis
Pakruojis
Pakruojyje susitiko Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius, Latvijos sumanaus administravimo ir regioninės plėtros ministras Raimonds Čudars bei Estijos regioninės plėtros ir žemės ūkio ministras Hendrikas Johannesas Terrasas.
Politika | 3 MIN.
0
Gruodžio 18 dieną įvyko Pakruojo rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 20 tarybos narių. Posėdžio darbotvarkėje suplanuoti 35 klausimai. Prieš prasidedant klausimų svarstymui pasveikinti gruodžio mėnesį gimtadienius šventę Pakruojo rajono savivaldybės tarybos nariai Vida Remeikienė, Robertas Ašmanavičius ir Audrius Kazlauskas.
Politika | 5 MIN.
0

Kelių eismo taisyklės (KET) sukurtos ne tik eismui reguliuoti, bet ir saugumui užtikrinti. Kai kuriems eismo dalyviams atrodo, kad laikytis visų taisyklių nėra būtina, tačiau toks požiūris yra klaidingas ir pavojingas. Net menkiausias taisyklių nepaisymas gali turėti skaudžių, o kartais ir tragiškų pasekmių.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0
Kelionė automobiliu – tai ne tik transporto priemonės vairavimas, bet ir emocinis iššūkis vairuotojui. Daugeliui kelią apkartina stresas, kuris iš dalies kyla ne dėl išorinių veiksnių, o dėl prasto pasiruošimo kelionei. Kruopštus kelionės planavimas leidžia sumažinti įtampą ir išvengti rizikos kelyje.
Saugi kelionė – bendras tikslas | 5 MIN.
0

Pasaulis
Lietuva
Trečiadienį, Naujųjų metų išvakarėse, žmonės palydi 2025-uosius, atsisveikindami su 12 mėnesių laikotarpiu, pasižymėjusiu JAV prezidento Donaldo Trumpo muitais, paliaubomis Gazos Ruože ir tuščiomis viltimis dėl taikos Ukrainoje.
Pasaulis | 5 MIN.
0
Amerikiečių aplinkosaugos žurnalistė Tatiana Schlossberg, velionio prezidento Johno F. Kennedy anūkė, sulaukusi 35 metų, mirė nuo vėžio, antradienį pranešė jos šeima.
Pasaulis | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Po diskusijų su Šiaulių miesto verslais, Šiaulių miesto savivaldybės taryboje priimtas sprendimas nuo 2026 metų sumažinti nekilnojamojo turto (NT) mokestį nuo 0,7 iki 0,5 proc. Tačiau per anksti džiaugtis nevertėtų. Skaičiuojama, kad galiausiai mokestis netgi didės.
Verslas | 2 MIN.
0
Šiaulių techninės kūrybos centro erdvės vienai nakčiai virto tikra kūrybine laboratorija ir improvizuota filmavimo aikštele. Būtent tokioje dinamiškoje aplinkoje Šiauliuose įvyko pirmosios naktinės kūrybinės dirbtuvės „Kai kalba vanduo“, skirtos vyresnių klasių moksleiviams. Iki pat ankstyvo ryto trukęs renginys tapo erdve, kurioje jaunimas galėjo laisvai kurti, diskutuoti, tyrinėti ir praktiškai pristatyti savo idėjas, ieškodami sprendimų aktualiai šiandienos problemai – gėlo vandens trūkumui ir taršai.
Verslas | 6 MIN.
0

Kelmė
Šiauliai
Pareigūnai pradėjo tyrimą dėl Kelmės rajone beveik prieš dvi savaites įvykusios eismo nelaimės, kurios metu nukentėjo nepilnametis dviratininkas.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Policija aiškinasi kam Kuršėnuose užkliuvo Kalėdoms papuoštas medis, stovintis prie bibliotekos.
Kriminalai | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Ankstų antradienio rytą avarija baigėsi moters kelionė automobiliu Akmenės rajone, Viliošių kaime. Jos vairuojamas automobilis nuvažiavo nuo kelio į pakelės griovį. Laimė, pati vairuotoja nenukentėjo.
Gatvė | 2 MIN.
0
Rytoj, gruodžio 31 d., numatomi eismo pokyčiai Šiaulių miesto centre.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
„Via Lietuva“ pradėjo vykdyti pilotinį projektą, kuriuo tikslas – testuoti naujas eismo stebėsenos technologijas Lietuvos automagistralėse.
Gatvė | 5 MIN.
0
Pasiruošimo didžiosioms metų šventėms laikotarpiu automobilių spūstys šalies didmiesčiuose tampa neatsiejama kasdienybės dalimi – ir kartu papildomu streso šaltiniu. Naujas gyventojų tyrimas atskleidė realybę: beveik pusė vairuotojų prie vairo patiria didelę įtampą, ir transporto spūstys jiems tampa rimtu kantrybės išbandymu. Visgi psichologai ragina į šią situaciją pažvelgti kitaip ir spūstyse sugaištas valandas paversti sau prasmingu laiku.
Gatvė | 5 MIN.
0

Šiauliai
Radviliškis
2025 metų Šiaulių rajono sporto apdovanojimų šventė sukvietė rajoną garsinusius sportininkus, trenerius, sportą mylinčius kuršėniškius ir miesto svečius. Šie apdovanojimai vyksta jau dešimtą kartą. Geriausius sportininkus, trenerius, komandas ir nominacijų nugalėtojus pagal pateiktas paraiškas renka Šiaulių rajono savivaldybės Sporto taryba.
Sportas | 3 MIN.
0
Gruodžio 16 d. laisvasis mokytojas Valerijus Belovas organizavo plaukimo varžybas mokiniams, kurie lanko trenerio neformaliojo vaikų švietimo programą „Mokymas plaukti“. Varžybose mokiniai buvo suskirstyti į penkias amžiaus grupes ir rungtyniavo 25 m bei 50 m nugara rungtyse. Mokiniai pasiekę geriausius rezultatus buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis, o visi dalyviai saldžiomis dovanėlėmis. Mažiausiems plaukikams apdovanojimus įteikė kandidatė į plaukimo meistrus Ugnė Takuševičiūtė.
Sportas | 2 MIN.
0


Radviliškis
Šiauliai
Kai sausio pirmąją daugelis dar kramsnoja paskutinius baltos mišrainės likučius, Radviliškyje žmonės renkasi visai kitokiam ritualui – nerti į ledinį vandenį. Eibariškių tvenkinyje jau dešimtąjį sezoną vyksiančios ledinės maudynės tapo ne tik drąsia Naujųjų metų pradžia, bet ir reiškiniu, pritraukiančiu šimtus dalyvių iš visos Lietuvos.
Veidai | 4 MIN.
0
Profesionalų sportą palikusi bėgikė Eglė Balčiūnaitė šių metų pabaigą pasitinka ypatingai laiminga – kartu su sužadėtiniu Dominyku Jaskelevičiumi gruodžio viduryje jie tapo tėvais. Apie šeimos pagausėjimą Eglė pranešė savo „Instagram“ paskyroje.
Veidai | 2 MIN.
0
Šiauliai
Radviliškis
Šiauliuose per šventines dienas į ligoninę dėl gripo kreipėsi daugiau nei šimtas vaikų. Tokią informaciją pateikė Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovai.
Sveikata | 2 MIN.
0
Onkologinė liga – tai ne tik medicininė diagnozė, bet ir gilūs emociniai, psichologiniai bei socialiniai išgyvenimai, paliečiantys visą žmogaus gyvenimą. Atsižvelgiant į šiuos iššūkius, onkologinių ligonių asociacija „Radvilė“ įgyvendino projektą „Širdžių bendrystė: vilties, stiprybės ir artumo kelionė“, skirtą onkologinių pacientų bendruomenės narių sutelktumui, tarpusavio ryšio stiprinimui bei psichologinės sveikatos gerinimui.
Sveikata | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Šiemet šventinis laikotarpis dovanoja ilgiau trunkantį laisvadienių laikotarpį, todėl natūralu, kad daug gyventojų savo namus paliks ilgesniam laikui – išvyks pas artimuosius, keliaus arba tiesiog praleis daugiau laiko ne namuose. Apsaugos ekspertai ir policija įspėja: būtent tokios dienos tampa aktyviu sezonu vagims, kurie pastaruoju metu elgiasi įžūliau ir veikia žaibiškai. Prie dažnesnių incidentų prisideda ir gyventojų šventinė skuba bei išsiblaškymas.
Namai | 5 MIN.
0
Lietuvoje savarankiškai dirbančių asmenų skaičiui viršijus 300 tūkst., vis daugiau kalbama ir apie jų poreikį įsigyti nekilnojamojo turto. Kelias iki nuosavo būsto savarankiškai dirbantiesiems gali būti sudėtingesnis. Finansų įstaigos, vertindamos laisvai samdomų specialistų ar smulkiųjų verslininkų paraiškas, taiko griežtesnius kriterijus, todėl norint gauti paskolą būtina kruopščiai pasiruošti, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.
Namai | 5 MIN.
0

Radviliškis
Kaunas
Kai sausio pirmąją daugelis dar kramsnoja paskutinius baltos mišrainės likučius, Radviliškyje žmonės renkasi visai kitokiam ritualui – nerti į ledinį vandenį. Eibariškių tvenkinyje jau dešimtąjį sezoną vyksiančios ledinės maudynės tapo ne tik drąsia Naujųjų metų pradžia, bet ir reiškiniu, pritraukiančiu šimtus dalyvių iš visos Lietuvos.
Veidai | 4 MIN.
0
„Žmonės vis dar stebisi, kad mes, tokie jauni globėjai, savo gyvenimą skiriame globai. Esame pavyzdžiu kitiems ir tuo didžiuojamės“, – sako 26-erių Edita Deltuvė, kartu su vyru Aidu šiuo metu namus sukūrusi septyniems tėvų globos netekusiems paaugliams. Per ketverius globos metus kauniečių šeimos durys buvo atvertos dar aštuoniems vaikams, kuriems buvo paskirta laikinoji globa.
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimt pirmoji – paskutinė metų diena. Blogų minčių atsikratymo diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Naujametė laida „(Ne) paprasti Naujieji su LNK“ šiemet žiūrovams pasiūlys ne tik šventinį šou, bet ir netikėtą televizijos dramą, kurioje pagrindinį vaidmenį atliks Tadas Kanapeckas, geriau žinomas kaip Varkė Labdarkė.
Laisvalaikis | 4 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Gruodžio trisdešimt pirmoji – paskutinė metų diena. Blogų minčių atsikratymo diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Naujieji metai – puikus metas paleisti tai, kas slegia, ir pasiimti tai, kas stiprina. Žvaigždės kiekvienam Zodiako ženklui siunčia savą pamoką.
Horoskopai | 2 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Nesvarbu, ar Naujuosius metus sutiksite būryje draugų, ar jaukiai leisite vakarą šeimoje, ant stalo norėsis šio to ypatingo. Apsunkinti skrandžio po sočių Kalėdų taip pat nesinori, tad žuvis ir jūros gėrybės – vieni populiariausių pasirinkimų Naujųjų metų vaišėms, sako Gintarė Kitovė, „Iki“ komunikacijos vadovė. Tokie patiekalai ne tik puošia stalą, bet ir pasižymi nepaprastu skoniu. Ir nors krevečių ar tartarų dažniausiai skanaujame restoranuose, šiuos išskirtinio skonio patiekalus greitai bei nebrangiai pasigaminsite namuose.
Virtuvė | 7 MIN.
0
Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
Virtuvė | 5 MIN.
0