REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Vasario 26 d. 17:54

G. Nausėda: Lietuva nepripažins Rusijos rinkimų organizavimo okupuotose Ukrainos teritorijose

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


293184

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva nepripažins Rusijos rinkimų organizavimo laikinai okupuotose ir neteisėtai aneksuotose Ukrainos teritorijose.

Taip jis pirmadienį kalbėjo nuotoliniu būdu kreipdamasis į Tarptautinės platformos dėl Rusijos savavališkai sulaikytų civilių paleidimo dalyvius.

„Mes nepripažįstame ir nepripažinsime rinkimų, kuriuos Rusija planuoja surengti laikinai okupuotose ir neteisėtai aneksuotose Ukrainos teritorijose. Lietuva tvirtai remia Ukrainos nepriklausomybę, suverenitetą ir teritorinį vientisumą tarptautiniu lygiu pripažintose sienose“, – platformos dalyviams sakė G. Nausėda.

Šalies vadovo teigimu, neteisėtas tūkstančių ukrainiečių vaikų deportavimas į Rusiją ir Baltarusiją yra „itin šokiruojantis genocidinis bandymas ištrinti ukrainietišką tapatybę“.

Pasak jo, Lietuva ir toliau pasisakys už būtinybę įsteigti specialų tarptautinį tribunolą agresijos nusikaltimui tirti ir sukurti kompensacijų Ukrainai mechanizmą.

ELTA primena, kad Rusija vasario pradžioje iškvietė trijų Baltijos valstybių diplomatinius atstovus, apkaltinusi bandymu „sabotuoti“ kitą mėnesį vyksiančius Rusijos prezidento rinkimus.

Reaguodamas į tokius Maskvos grasinimus, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad tai yra dar vienas ženklas, kad Lietuva privalo stiprinti savo saugumą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA