REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Gegužės 17 d. 15:47

G. Nausėda apie Jonavos merą M. Sinkevičių: atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas, kol neįrodyta kitaip

Jonava

BNS Fotobanko nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


301577

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog ketvirtadienį lankydamasis Jonavoje išgirdo vietos gyventojų palaikymą šiuo metu dėl galimo piktnaudžiavimo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis teisiamo mero Mindaugo Sinkevičiaus, skelbia portalas jonavoszinios.lt.

Su komanda Jonavos rajone dirbęs šalies vadovas ketvirtadienį ne tik susitiko su vietos bendruomene, dalyvavo šeimos šventėje bei diskusijoje su moksleiviais, bet ir susitiko su savivaldybės vadovu. Jonavoszinios.lt pasiteiravus, kaip G. Nausėda vertina situaciją dėl merui pareikštų kaltinimų, Daukanto aikštės lyderis pastebėjo, jog „čekiukų“ skandalas nuskambėjo per visą Lietuvą.

„Ne paslaptis, kad vienas iš mano patarėjų – Povilas Mačiulis – pasitraukė iš Prezidentūros. Visada laikausi principo, kad jei žmogus jaučiasi nekaltas, ir vis dėlto didėja tam tikras politinis spaudimas – jis gali priimti sprendimą atsistatydinti. Pono Sinkevičiaus atveju viskas yra kiek kitaip: aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas, kol neįrodyta kitaip“, – jonavoszinios.lt sakė G. Nausėda.

„Kuomet bus teismo procesas, bus įvertinta atsakomybė. Jis yra meras, jis atstovauja žmonių interesams ir ne paslaptis, kad mums einant per miestą nemažai žmonių priėjo prie mero, išreiškė savo paramą jam, bent jau moralinę. Tai rodo, kad meras yra mėgstamas Jonavos žmonių. Žinoma, kad tas šleifas turi pasibaigti, jis turi būti įvertintas ir tada, manau, pačiam merui bus lengviau“, – tęsė jis.

M. Sinkevičius į teisėsaugos akiratį pateko, kai visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ pradėjo domėtis kanceliarinių lėšų panaudojimu šalies savivaldybėse.

Valstybinį kaltinimą M. Sinkevičiaus byloje palaikantis prokuroras Darius Valkavičius kaltinamajam už galimą piktnaudžiavimą tarybos nario kanceliarinėmis lėšomis siūlo skirti 30 tūkst. eurų baudą, penkeriems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.
REDAKCIJA REKOMENDUOJA