REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Vasario 15 d. 13:51

G. Landsbergiui ir G. Nausėdai sutarti dėl ambasadorių paskyrimo kol kas nepavyko

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA


292174

Su prezidentu Gitanu Nausėda susitikęs užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad kol kas sutarti dėl ambasadorių paskyrimo nepavyko. Visgi ministras tikisi, kad konstruktyvūs pokalbiai su šalies vadovu bus tęsiami toliau.

„Toliau tęsėme aptarimus dėl ambasadorių kandidatūrų, taip pat dėl pono Bajarūno situacijos. Kol kas pranešti kažką neturėčiau galimybių, bet sutarėme, kad pokalbius tęsime tokia pačia konkrečia dvasia kaip ir iki šiol“, – ketvirtadienį žurnalistams po susitikimo su prezidentu sakė G. Landsbergis.

„Konstruktyvumas buvo, situacija – dar neišspręsta“, – pridūrė jis, nurodydamas, kad Prezidentūrą palieka gera nuotaika.

Visgi, ministras nelinko plačiau komentuoti, ką aptarė su G. Nausėda dėl ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno. Šią savaitę G. Landsbergis susitiko su diplomatu ir nurodė, kad šalies vadovas bus informuotas apie antradienį pokalbį.

„Nenorėčiau komentuoti. Tiesiog kalbamės, dėliojame argumentus“, – tepasakė jis.

Jis taip pat nesutiko su mintimis, kad būtent E. Bajarūno ateities ambasadoje klausimas yra kertinis sprendžiant ir kitų diplomatų paskyrimus.

„Noriu pabrėžti, kad viską svarstome visa apimtimi“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Pasak ministro, kitas susitikimas su prezidentu įvyks artimiausiu metu.

Kelis mėnesius tvyrančias įtampas dėl ambasadorių skyrimo politikai aptarė ir praėjusią savaitę. Nors sprendimai nebuvo pasiekti, G. Landsbergis susitikimą įvertino pozityviai.

Ginčai dėl ambasadorių tęsiasi nuo pernai

Prezidentūros ir URM kivirčai dėl ambasadorių skyrimo prasidėjo dar pernai – institucijos nuo gruodžio ginčijasi dėl to, kas yra kaltas, jog Lietuvai strategiškai svarbi ambasada Lenkijoje neturi vadovo. Daukanto aikštės rūmams ir ministerijai skirtingai aiškinant stringančias šios atstovybės ambasadoriaus skyrimo aplinkybes, klausimas ne kartą aptartas ir Seimo Užsienio reikalų komitete (URK).

Tuo metu dar praėjusių metų rudenį konfliktas tarp prezidento ir ministro kilo dėl ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno. Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai apie galimą E. Bajarūno mobingą, nesutarta, ar ambasadorius toliau gali tęsti pareigas. Dėl šios situacijos ministerija atliko patikrinimą, kurio rezultatai parodė, kad ambasadorius pažeidė savo įgaliojimus, todėl spalį G. Landsbergis laikinai sustabdė E. Bajarūno funkcijas.

Klausimas dėl diplomato darbo dėmesio centre atsidūrė ir po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvadų, nustačius, kad miuzikle „Operos fantomas“ apsilankę prezidentas G. Nausėda ir E. Bajarūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų įstatymą. Komisija nustatė, kad apsilankymas miuzikle buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.REDAKCIJA REKOMENDUOJA