REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 6 d. 11:13

G. Landsbergis: žudynes Bučoje galima vadinti genocidu

Pasaulis

BNS / Fotobankas nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


211784

Žudynes šalia Kyjivo esančioje Bučoje galima vadinti genocidu, kaltininkai turi sulaukti atsakomybės, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Jis tai antradienį sakė Vokietijos transliuotojui „Deutsche Welle“.

„Manau, kad galime rasti drąsos ir tai vadinti genocidu, nes yra labai daug panašumų su XX amžiaus įvykiais, kurie, manėme, liko istorijos vadovėliuose“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Mes turime prisiminti šiuos įvykius, palyginti juos ir rasti tinkamus žodžius, kaip tai pavadinti“, – pridūrė jis.

Pasak ministro, svarbu ir tai, kad kaltininkai sulauktų atsakomybės.

„Vis dėlto, manau, kad svarbu ne tik sakyti, kas tai yra, bet ir rasti tuos, kurie už tai atsakingi bei patraukti juos atsakomybėn“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Jo teigimu, reikia pasiruošti pamatyti dar daugiau žiaurumų, kuriuos atsitraukdama iš kai kurių regionų galėjo palikti Rusijos armija.

„Kuo daugiau teritorijų išvaduos Ukrainos kariuomenė, galime sužinoti apie dar daugiau žiaurumų“, – teigė užsienio reikalų ministras.

Pasak jo, dėl to reikės ne tik politikų reakcijos, tačiau ir konkrečių priemonių, kurias gali pasitelkti Vakarai.

Ukrainos kariuomenė Bučą – svarbų Kyjivo srities miestelį – atkovojo prieš kelias dienas ir paskelbė po rusų pajėgų atsitraukimo radusi dešimtis lavonų.

Kremlius atmeta kaltinimus, kad rusų kariai žudė civilius netoli Kyjivo, ir tvirtino, kad šiurpios nuotraukos bei vaizdo įrašai yra Ukrainos inscenizuotos „klastotės“.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šias žudynes pavadino karo nusikaltimais ir genocidu, o Vakarų šalys reaguodamos griežtina sankcijas Rusijai.

BNSREDAKCIJA REKOMENDUOJA