PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 17 d. 10:29

G. Landsbergis: Vokietija jungiasi prie specialiojo tribunolo Rusijos karo nusikaltimams tirti

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Irtautė GutauskaitėŠaltinis: ELTA


256690

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis džiaugiasi, kad Vokietija jungiasi prie specialiojo tribunolo Rusijos karo nusikaltimams Ukrainoje tirti. Apie tai ministras paskelbė savo „Twitter“ paskyroje.

„Džiugu girdėti, kad Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pranešė, jog Vokietija jungiasi prie šalių, pasisakančių už specialiojo tribunolo Rusijos karo nusikaltimams Ukrainoje tirti. Koalicija už teisingumą auga“, – socialiniame tinkle rašo G. Landsbergis.

ELTA primena, kad pirmadienį Hagoje Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock susitiko su Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) pirmininku Piotru Hofmanskiu, o paskui su vyriausiuoju prokuroru Karimu Khanu.

Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuroro atliekamas situacijos Ukrainoje tyrimas apima karo nusikaltimus, nusikaltimus žmoniškumui ir genocidą.

Hagoje įsikūręs TBT buvo įsteigtas 1998 m. pagal vadinamąjį Romos statutą. Teismas negali tirti agresijos nusikaltimo, V. Putino įsakyto agresijos karo, ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis rugsėjį Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje reikalavo įsteigti specialųjį tribunolą.