REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 28 d. 19:00

G. Landsbergis: turime pripažinti, kad mums reikia Ukrainos

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


279199

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos politikos analizės centro (CEPA) forumo „Laimėti karą. Laimėti taiką“ diskusijoje, praneša ministerija.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos (URM), Lietuvos diplomatijos vadovas aptarė augančią saugumo klausimų svarbą Baltijos jūros regione bei Vidurio ir Rytų Europoje ir Lietuvos vaidmenį remiant Ukrainos kovą prieš Rusijos agresiją.

„Visų pirma turime keisti naratyvą – nuolat kartojame, kad būsime su Ukraina tiek, kiek reikės, bet jei nepasakome, kaip ilgai tai gali užtrukti, nedaug tepasakome. Turime pripažinti, kad mums reikia Ukrainos. Jei ji atitektų Putinui, tai būtų pragaištinga ne tik Europai. Turime vėl reaguoti visomis jėgomis, kaip tai darėme karo pradžioje ir suteikti Ukrainai viską, ką galime“, – sakė G. Landsbergis.

Ministras taip pat pabrėžė būtinybę išsaugoti transatlantinę vienybę siekiant kuo greitesnės Kyjivo pergalės.

„Mums reikės pakankamo savitarpio pasitikėjimo tarp partnerių ir sąjungininkų, kad atlaikytume politinį spaudimą čia, Europoje, ir Jungtinėse Valstijose. To reikia mūsų bendruomenei“, – teigė G. Landsbergis.

URM primena, kad rugsėjo 26–29 dienomis vykstančiame forume „Laimėti karą. Laimėti taiką“ aptariama tarptautinio atsako į Rusijos karą prieš Ukrainą svarba, būdai ir priemonės stiprinti kolektyvinę gynybą bei vienybę paversti politiniais sprendimais ir konkrečiu atsaku.REDAKCIJA REKOMENDUOJA