REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Kovo 30 d. 14:22

G. Landsbergis: turime didžiulę atsakomybę išnaudoti visas įmanomas priemones žiaurumui Ukrainoje sustabdyti

Kazlų Rūda

BNS/Fotobankas nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


210944

Trečiadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Vilniuje besilankančiu Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Jeanu-Louisu Bourlangesu aptarė Rusijos karinę agresiją Ukrainoje ir priemones jai nutraukti, paramą Ukrainai ir jos žmonėms, pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą Europoje, NATO rytinio flango stiprinimą, Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos santykius, dvišalį Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą, pranešė ministerija.

Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad iš šiuo metu ES pirmininkaujančios Prancūzijos tikimasi lyderystės Europoje, ypač mūsų žemyne vykstančio nepateisinamo karo akivaizdoje.

„Negalime sau leisti užmerkti akių prieš tikrovę vardan savo patogumo, negalime pavargti kovoti. V. Putinas nori primesti Europai savo sukurtą realybę, todėl privalome įrodyti, kad esame stipresni ir kad dėl savo stiprybės neturime nė menkiausių dvejonių”, − teigė ministras, pažymėdamas, kad šiuo metu yra labai svarbu išsaugoti demokratinio pasaulio vienybę, tęsti visokeriopą paramą Ukrainai, įskaitant karinę, toliau stiprinti spaudimą Rusijai ir užtikrinti realią NATO rytų flango gynybą.

„V. Putinas ir jo režimas privalo atsakyti už Ukrainoje vykdomus karo nusikaltimus. Mūsų visų bendra atsakomybė yra užtikrinti, kad teisingumas triumfuotų. Tuo pačiu turime didžiulę atsakomybę išnaudoti visas įmanomas priemones žiaurumui Ukrainoje sustabdyti”, − sakė G. Landsbergis.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA