REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Gegužės 22 d. 11:18

G. Landsbergis teigia palaikąs I. Šimonytę dėl pasitraukimo, jei Seimas nepritars pirmalaikiams rinkimams

Lietuva

ELTA nuotr.

Benas BrunalasŠaltinis: Etaplius.LT


267902

Konservatoriams vadovaujantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako palaikąs premjerę Ingridą Šimonytę, sekmadienį pareiškusią, kad ji teiks prašymą atsistatydinti iš pareigų, jei Seimas nepritars pirmalaikiams rinkimams.

„Premjerė taip pasakė ir aš ją palaikau“, – žurnalistams Briuselyje pirmadienį sakė G. Landsbergis.

Premjerė sekmadienį teigė, kad Seimui nepritarus pirmalaikiams rinkimams, ji iš savo pareigų atsistatydintų po liepą Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo.

„Jeigu atsakymas yra, kad Seimas gali toliau dirbti, tada reikia kitų sprendimų ir, kaip sakė premjerė, ji teiktų (atsistatydinimo pareiškimą – ELTA) po NATO viršūnių susitikimo“, – teigė G. Landsbergis.

„Klausimai yra, jie yra padėti ant stalo ir yra Seimo apsisprendimas – paimti ir pažiūrėti į veidrodį ir nuspręsti, ką mes darome toliau visi“, – pridūrė užsienio reikalų ministras.

Ministrė pirmininkė sekmadienį žurnalistams pareiškė, kad jeigu Seimas nepritartų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumo sprendimui inicijuoti pirmalaikius Seimo rinkimus, ji teiks prašymą atsistatydinti iš pareigų. Pasak jos, toks Vyriausybės atsistatydinimas vyktų po NATO viršūnių susitikimo.

„Jeigu Seimas neras savyje valios perkrauti save, turint minty, kad labai sunku, matyt, kad šitoje istorijoje rasti baltų, pūkuotų ir teisiųjų, kurie galėtų teisti kitus. Tokiu atveju, tiesiog aš teiksiu savo atsistatydinimo prašymą, kas reiškia, kad Vyriausybė atsistatydins po NATO summito“, – sekmadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė, kurią citavo LRT.

ELTA primena, kad penktadienį posėdžiavęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas priėmė sprendimą siūlyti Seimui surengti pirmalaikius rinkimus. Priešingu atveju, jeigu siūlymas nesulauktų palaikymo, TS-LKD vadovybė numato svarstyti klausimą dėl Vyriausybės atsistatydinimo.

Taip pat konservatoriai nurodo partijos frakcijai Seime inicijuoti pateikti ir artimiausiu metu siekti tobulinti savivaldos kanceliarinių lėšų naudojimo ir atsiskaitymo tvarkos reglamentavimo pokyčius.

Pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami Seimo nutarimu, priimtu ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma.

Seimo nutarime dėl pirmalaikių Seimo rinkimų nurodoma naujo Seimo rinkimų diena. Naujo Seimo rinkimai turi būti surengti ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo sprendimo dėl pirmalaikių rinkimų priėmimo.

Dėl savivaldybių tarybų narių kanceliarinių lėšų panaudojimo kilo politinė krizė

Politinė krizė kilo po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas paskelbė, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, dirbdama Kauno savivaldybėje, galimai piktnaudžiavo tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis ir įsisavino beveik 14 tūkst. eurų.

Ministrė savo išlaidų pagrįsti čekiais negalėjo, tačiau paviešino Kauno savivaldybei pateiktas ataskaitas. Tai neišsklaidė abejonių nei opozicijai, nei daliai valdančiosios koalicijos atstovų.

Nors premjerė I. Šimonytė kartojo pasitikinti J. Šiugždiniene, praėjusią savaitę ministrė paskelbė Vyriausybės vadovei įteikusi atsistatydinimo pareiškimą. Kaip numato įstatymas, premjerė dėl sprendimo, ar patenkinti ministro prašymą jį atstatydinti, turėtų apsispręsti per penkias darbo dienas.

Kauno miesto savivaldybės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys pripažįsta taip pat negalintys pagrįsti visų deklaruotų išlaidų čekiais.

Įsisiūbavus buvusių savivaldybių tarybų narių kanceliarinių lėšų panaudojimo skandalui, apie pasitraukimą iš pareigų pranešė prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis. Anksčiau Kauno vicemeru dirbęs P. Mačiulis teigė negalinti naudojęsis tarybos nario veiklai skirtomis lėšomis, tačiau dokumentų, pagrindžiančių išlaidas, neturi.

Prezidentas ragino į skandalą įsivėlusius ministrus sekti jo patarėjo pavyzdžiu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA