REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 6 d. 18:59

G. Landsbergis tarp galimų kandidatų į prezidentus įvardijo Seimo vadovę, A. Anušauską

Lietuva

BNS / Fotobankas nuotr.

Milena Andrukaitytė, Saulius JakočionisŠaltinis: BNS


263768

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis tarp galimų partijos kandidatų į prezidentus įvardijo koalicijos partnerio Liberalų sąjūdžio vadovę, Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nieslen, krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską.

Ketvirtadienį interviu naujienų portalui „Delfi“ jis sakė, kad klausimas dėl partijos kandidato prezidento rinkimuose dar ankstyvas, tačiau į klausimą, ar minėti politikai gali būti kandidatų sąraše, atsakė teigiamai.

„Yra įvairių pavardžių ir Viktorijos pavardė – viena iš jų, partijoje taip pat yra stiprių žmonių, kurie, mano vertinimu, galėtų rimtai pasirodyti prezidento rinkimuose, tas pats krašto apsaugos ministras“, – kalbėjo G. Landsbergis.

A. Anušauskas visuomenės nuomonės apklausose yra palankiausiai vertinamas konservatorių politikas, kovą „Lietuvos rytoj“ skelbtoje „Vilmorus“ reitingų lentelėje jis užėmė trečia poziciją ir jį teigiamai įvertino 46,7 proc. gyventojų, o neigiamai – 23,8 procento.

Šiame reitinge A. Anušauskas ilgą laiką buvo antroje pozicijoje po prezidento Gitano Nausėdos, bet po socialdemokratams sėkmingų savivaldos rinkimų jį į trečią poziciją nustūmė Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

A. Anušauskas teigia, kad partijos pirmininkas nebuvo įspėjęs, jog ketina minėti jo pavardę.

„Apie tai man tiesiog neteko su juo kalbėtis, man pačiam tai naujiena“, – TV3 televizijos laidai „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ sakė krašto apsaugos ministras.

Jis nekomentavo savo galimybių dalyvauti rinkimuose, teigė norintis susitelkti į einamuosius darbus, įskaitant liepą vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

„Nenorėčiau, kad tai vienas kitam trukdytų“, – kalbėjo A. Anušauskas.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitąmet.REDAKCIJA REKOMENDUOJA