REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Sausio 13 d. 15:26

G. Landsbergis susitiko su Pietų Korėjos užsienio reikalų ministru: atveriame abipusius vartus tarp ES ir Azijos

Lietuva

URM nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


256442

Penktadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis oficialaus vizito Pietų Korėjoje metu susitiko su šalies užsienio reikalų ministru Park Jin. G. Landsbergis susitikime teigė, kad suskystintų gamtinių dujų terminalas laivas „Independence“ yra šalių bendrystės ir nepriklausomybės simbolis, nuo kurio prasidėjo spartus abiejų valstybių bendradarbiavimo augimas ekonomikoje, energetikoje, išmaniųjų technologijų srityse. Penktadienį Korėjos užsienio reikalų ministras taip pat informavo apie suteiktus eksporto leidimus paukštienai iš Lietuvos.

„Mes matome Korėjos Respubliką kaip pagrindinę bendramintę šalį Indijos-Ramiojo vandenynų regione. Džiaugiuosi, kad atveriame abipusius vartus tarp ES ir Azijos. Lietuva ir Korėjos Respublika stiprina demokratinius aljansus, siekia diversifikuoti tiekimo grandines, stiprina ekonominį atsparumą ir geresnį mūsų verslo patekimą į ES ir Azijos rinkas“, – teigė G. Landsbergis.

Ministrai Seule taip pat aptarė paramą Ukrainai bei glaudesnį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Korėjos Respublikos gynybos srityje. Taip pat apžvelgtos Rusijos sukelto karo pasekmės regionui ir pasaulio saugumui. „Rusijos agresijos Ukrainoje poveikis neapsiriboja Europa, todėl labai vertiname Korėjos Respublikos solidarumą ir paramą Ukrainai“, – sakė G. Landsbergis.

Politikai taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti NATO ir Korėjos Respublikos partnerystę. Lietuva išreiškė paramą Korėjos Respublikos kandidatūrai į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nenuolatines nares.

G. Landsbergis išreiškė visišką Lietuvos solidarumą, smerkiant Šiaurės Korėjos neteisėtą branduolinę programą, provokacijas, balistinių raketų bandymus ir žmogaus teisių pažeidimus, bei pabrėžė, kad, šiai šaliai įvykdžius branduolinį bandymą, Lietuva kartu su sąjungininkais siektų griežto atsako.

„Šiaurės Korėja daugiau nei regioninė grėsmė, ji kelia pavojų tarptautinei taikai ir saugumui. Todėl palaikytume Jungtinių Tautų ir ES sankcijų Šiaurės Korėjai stiprinimą“, – sakė G. Landsbergis.

Korėjos užsienio reikalų ministras pristatė pagrindinius naujosios Indijos-Ramiojo vandenynų regiono strategijos principus ir pabrėžė, kad nuo šiol Korėjos Respublika sieks globalaus vaidmens ir todėl yra suinteresuota keistis patirtimi su Lietuva šioje srityje. G. Landsbergis pakvietė Park Jin atvykti į Vilnių artimiausiu metu bei įteikė Sausio 13–osios minėjimui skirtą „Neužmirštuolę“.

„Lietuva ir Korėjos Respublika istorijos puslapiuose ne kartą įrodė savo nepalaužiamą laisvės troškimą. „Neužmirštuolė“ ragina ne tik prisiminti mūsų laisvės kovotojus, bet įkvepia ir toliau nepaliaujamai saugoti demokratiją“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA