REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2023 m. Gruodžio 8 d. 19:34

G. Landsbergis sureagavo į rusų ir baltarusių sugrąžinimą į olimpines žaidynes: tai prieštarauja viskam

Pasaulis

Gabrielius Landsbergis. Pauliaus Peleckio, fotobanko nuotr.

Miglė ValionytėŠaltinis: ELTA


285913

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kritikuoja Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sprendimą leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinėse žaidynėse kaip neutraliems atletams. Jo teigimu, tai prieštarauja viskam, ką turėtų palaikyti olimpinės žaidynės.

„Rusai į šią genocido armiją įtraukia sportininkus ir moteris. Tai nėra neutralumas, tai prieštarauja viskam, ką olimpinės žaidynės turėtų palaikyti“, – penktadienio vakarą „Twitter“ rašė ministras.

Nusivylimą TOK sprendimu penktadienį taip pat išreiškė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas. Jis patikino, kad ministerija savo pozicijos nekeis – toliau palaikys Ukrainiečius.

„Dar sykį bursime tarptautinius partnerius, sporto organizacijas, kreipsimės į olimpines žaidynes priimančio miesto vadovus ir bandysime daryti viską, kad Rusijos ir Baltarusijos sportininkai žaidynėse nedalyvautų“, – sakė G. Jakštas.

ELTA primena, kad TOK penktadienį nusprendė, kad pavieniai Rusijos ir Baltarusijos sportininkai galės dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse kaip neutralūs atletai.

TOK nurodė, kad jų dalyvavimas vasaros Olimpinėse žaidynėse bus su tam tikromis sąlygomis, ir viena jų – kad sportininkai įvykdys kvalifikacinius reikalavimus.

Kaip ir anksčiau, grįžtant į tarptautines varžybas, keliama sąlyga, kad rusai ir baltarusiai Paryžiuje gali dalyvauti tik po neutralia vėliava. Komandoms dalyvauti neleidžiama.

Tai reiškia, kad sportininkams iš Rusijos ir Baltarusijos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse nebus leidžiama atlikti savo šalies himno, o nacionaliniai simboliai ir vėliavos yra draudžiami.REDAKCIJA REKOMENDUOJA