REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Lapkričio 8 d. 13:34

G. Landsbergis sureagavo į prezidento svarstymus apie A. Skaisgirytę: nekomentuoju kitų vyrų svajonių

Lietuva

Andriaus Ufarto (ELTA) nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


282953

Prezidentui Gitanui Nausėdai pareiškus, kad savo vyriausiąją patarėją Astą Skaisgirytę įsivaizduotų užsienio reikalų ministrės poste, šalies diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis teigia nekomentuosiąs „kitų vyrų svajonių“.

„Prezidentas pasakė, kad svajotų matyti A. Skasgirytę ministrės pozicijoje. Tai aš kitų vyrų svajonių nekomentuoju“, – trečiadienį prieš prasidedant Vyriausybės posėdžiui žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Kaip skelbta anksčiau, tęsiantis įtampoms dėl atšaukto ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno, G. Landsbergis pasvarstė, kad jo vietą galėtų užimti A. Skaisgirytė.

„Galėtų prezidentas savo patarėją siųsti į Londoną. Tikrai matau puikių žmonių. Ta pati Asta Skaisgirytė, kuri yra buvusi ambasadore Londone. Manau, kad ji būtų puiki ambasadorė jei grįžtų. Arba jos komandos nariai“, – žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Tačiau šalies vadovas į tai sureagavo teigdamas, jog A. Skaisgirytės ilgametė diplomatinė patirtis leidžia įsivaizduoji ją vadovaujant Užsienio reikalų ministerijai (URM).

„Ponia Skaisgirytė buvo mūsų ambasadore Jungtinėje Karalystėje – kaip ir kitose labai svarbiose valstybėse. Šiuo metu, man atrodo, jos kompetencija yra akivaizdžiai per didelė užimti ambasadorės pozicijas. Puikiausiai ją įsivaizduočiau užsienio reikalų ministro pozicijoje“, – antradienį lankydamasis Pakruojo rajone žurnalistams sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad URM pranešė, jog ministras Gabrielius Landsbergis pasirašė įsakymą, kuriuo laikinai nuo spalio 19 d. sustabdo ambasadoriaus E. Bajarūno funkcijas iki kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus atstovybės darbas.

Pats mobingu kaltinamas ambasadorius yra paprašęs atlikti nepriklausomą tarnybinį patikrinimą, ar prieš jį nėra vykdomas psichologinis smurtas. Diplomato kreipimesi keltas ir klausimas dėl žalos ambasadoriaus reputacijai.REDAKCIJA REKOMENDUOJA