REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 8 d. 15:12

G. Landsbergis su EK vicepirmininku aptarė ekonominio saugumo ir paramos Ukrainai klausimus

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: ELTA


277521

Penktadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Europos Komisijos vicepirmininku ir už prekybą atsakingu komisaru Valdžiu Dombrovskiu, praneša Užsienio reikalų ministerija (URM).

Pasak ministerijos, susitikimo metu aptarta Europos Sąjungos ekonominio saugumo situacija. Ministras palankiai įvertino birželio mėnesį paskelbtą ES ekonominio saugumo strategiją, kartu pabrėždamas, kad svarbu kuo greičiau įgyvendinti joje numatytas konkrečias priemones.

„Lietuva remia pastangas stiprinti Europos ekonominį saugumą ir didinti mūsų visų atsparumą. Itin svarbu užtikrinti, kad trečiųjų šalių investicijos ir mūsų turimos technologijos nebūtų panaudotos prieš mus pačius“, – sakė G. Landsbergis.

G. Lansbergis ir V. Dombrovskis daug dėmesio skyrė Ukrainos grūdų tranzito ir paramos Ukrainai klausimams. Kaip praneša URM, sutarta, kad būtina palaikyti Ukrainą prekybinėmis priemonėmis ir surasti alternatyvius kelius ukrainietiškų grūdų gabenimui.

„Aptarėme Lietuvos pasiūlymus dėl konkrečių priemonių įgyvendinti Baltijos šalių kelią, kaip variantą Ukrainos grūdų eksportui“ – teigė G. Landsbergis, pažymėdamas, kad sprendžiant šį klausimą labai svarbu ES vienybė ir solidarumas.

Kaip rašoma URM išplatintame pranešime, susitikimo metu taip pat kalbėta apie ES ir trečiųjų šalių derybas dėl laisvos prekybos susitarimų, ES prekybos santykius su JAV ir su Kinija. G. Landsbergis išreiškė palaikymą šiuo metu vykstančioms deryboms.

„Derybas dėl laisvos prekybos susitarimų matome kaip svarbų instrumentą, siekiant sumažinti ekonominę priklausomybę nuo nedraugiškų ir nepatikimų šalių. Todėl labai remiame ES laisvos prekybos susitarimų tinklo plėtrą, ypač Indijos–Ramiojo vandenynų regione“ – pažymėjo užsienio reikalų ministras.REDAKCIJA REKOMENDUOJA