REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 16 d. 17:48

G. Landsbergis stabdo ambasadoriaus E. Bajarūno funkcijas ir kviečia konsultacijoms

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


280865

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį pasirašė ministro įsakymą, kuriuo laikinai nuo spalio 19 d. sustabdo Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Omano Sultonato ir Portugalijos ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno funkcijas iki kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus astovybės darbas.

Kaip praneša ministerija, G. Landsbergis įsakymu pavedė ambasadoriui E. Bajarūnui atlikti URM Strateginio valdymo ir analizės departamente funkcijas, susijusias su strategijos dėl transatlantinių santykių stiprinimo parengimu.

ELTA pirmadienį skelbė, kad sulaukusi mobingu kaltinamo ambasadoriaus E. Bajarūno laiško, Prezidentūra kreipėsi į Vyriausybę su prašymu atlikti nepriklausomą tarnybinį patikrinimą, ar prieš diplomatą nėra vykdomas psichologinis smurtas. Taip pat norima išsiaiškinti, ar nėra siekiama sumenkinti diplomato reputaciją.

„Prezidentūra, susipažinusi su spalio 13 d. Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystėje raštu „Pranešimas apie vykdomą psichologinį smurtą, reputacijos menkinimą ir prašymas atlikti nepriklausomą tarnybinį patikrinimą“, paprašė Vyriausybę įvertinti rašte pateiktas aplinkybes, keliamus klausimus ir galimybę atlikti nepriklausomą tyrimą“, – teigiama Eltai atsiųstame prezidento patarėjo Rido Jasiulionio atsakyme.

Eltos žiniomis, ambasadorius kreipimesi taip pat prašo išsiaiškinti, kokiu būdu nevieša informacija apie jo atžvilgiu pradėtą tarnybinį patikrinimą buvo nutekinta žiniasklaidai.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas „Delfi“ paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, Užsienio reikalų ministerija (URM) sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Portalo paviešintose URM inspektorių ataskaitos detalėse kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra tiesiog reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministras G. Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus. Pasak ministro, keista, kad G. Nausėda suskubo užstoti diplomatą, prieš tai neišklausęs skundą pateikusių darbuotojų.

Ambasadoriai yra skiriami ir atleidžiami prezidento Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.REDAKCIJA REKOMENDUOJA