REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Balandžio 21 d. 13:48

G. Landsbergis: sprendimas uždaryti Lietuvos generalinį konsulatą Sankt Peterburge nebuvo netikėtas

Panevėžys

BNS nuotr. fotobankas.lt

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


213628

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tikina, kad Rusijos Federacijos sprendimo uždaryti Lietuvos konsulatą Sankt Peterburge buvo galima tikėtis, atsižvelgiant į pastarojo meto Rusijos veiksmus. Pasak jo, Maskva taiko panašaus pobūdžio priemones neturėdama tam nei motyvų, nei pagrindų.

„Pats sprendimas nebuvo netikėtas, Rusija tokio pobūdžio sprendimus priima reaguodama į kitų valstybių diplomatines priemones, kurios taikomos dėl jos pradėto karo ir vykdomų karo nusikaltimų“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė G. Landsbergis.

Ministras sakė, kad konsulatas yra visiškai uždaromas ir Lietuva daugiau jo Sankt Peterburge neturės.

„Kadangi jis daugiausia atliko konsulines funkcijas, tai mes toliau jas galime teikti iš mūsų kitų atstovybių, kurios yra Rusijos Federacijos teritorijoje, tiek Maskvoje, tiek Kaliningrade“, – sakė politikas.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Lietuvos ambasados Maskvoje laikinoji vadovė Virginija Umbrasienė buvo iškviesta į Rusijos užsienio reikalų ministeriją ir informuota apie Rusijos sprendimą atšaukti leidimą veikti Lietuvos generaliniam konsulatui Sankt Peterburge. Visi generalinio konsulato darbuotojai su šeimomis turi palikti Rusijos teritoriją per 15 dienų.

Lietuvos atstovė buvo informuota, kad šis Rusijos sprendimas yra atsakas į Lietuvos balandžio 4 dieną paskelbtą sprendimą išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje vadovą ir Rusijos generalinio konsulato Klaipėdoje darbuotojus iš Lietuvos.

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA