REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Kovo 31 d. 09:58

G. Landsbergis Slovakijoje: drauge turime teikti Ukrainai visą reikiamą humanitarinę ir karinę paramą

Kazlų Rūda

URM nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


211015

Bratislavoje, Slovakijoje, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Slovakijos užsienio reikalų ministru Ivanu Korčoku. Ministrai aptarė Rusijos karinę agresiją Ukrainoje, paramą Ukrainai ir ukrainiečiams, bėgantiems iš karo siaubiamos šalies, galimas tolesnes tarptautines sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, NATO rytinio flango saugumo stiprinimo priemones, energetinio saugumo iššūkius bei Lietuvos ir Slovakijos dvišalius santykius.

Ministrai pabrėžė būtinybę būti vieningiems, teikiant koordinuotą ir visapusišką paramą Ukrainai ir jos žmonėms, kartu užtikrinant greitą ir stiprų atsaką į Rusijos karinę agresiją, darant maksimalų spaudimą Rusijos režimui, plečiant ir griežtinant individualias ir sektorines sankcijas, toliau didinant Rusijos izoliaciją.

„Jokia valstybė negali likti nuošalyje, kai prieš suverenią šalį naudojama agresija, vykdomi karo nusikaltimai ir griaunama tarptautine teise grįsta pasaulio tvarka. Drauge turime teikti Ukrainai visą reikiamą humanitarinę ir karinę paramą. Nors Europoje jaučiamas nuovargis, privalome plėsti ir griežtinti sankcijas Rusijai. Taip pat itin svarbu imtis reikalingų priemonių siekiant atsisakyti priklausomybės nuo rusiškų energijos išteklių“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Pokalbio metu, kaip pažymima Užsienio reikalų ministerijos pranešime, apsikeista nuomonėmis ir informacija apie sudėtingą humanitarinę situaciją Ukrainoje bei šalių veiksmus, teikiant paramą ir sprendžiant pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo klausimus.

Kalbant apie NATO atgrasymo ir gynybos sustiprinimą, aptarta pažanga stiprinant NATO rytinį flangą ir tolesni veiksmai artėjant NATO viršūnių susitikimui Madride. Akcentuota būtinybė toliau siekti esminio regiono saugumą stiprinimo – dislokuotų nuolatinių karinių pajėgų regione su detaliais NATO gynybos planais.

Ministrai pasidžiaugė stiprėjančiais dvišaliais santykiais, sparčiai ir nuosekliai augančiu ekonominiu bendradarbiavimu, aptarė glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvas verslo, turizmo ir kultūros srityse.

Ketvirtadienį ministras G. Landsbergis taip pat dalyvauja Bratislavoje vykstančiame „Bukarešto devintuko“ (B9) platformos užsienio reikalų ministrų susitikime. Susitikimas skirtas aptarti Rusijos agresiją prieš Ukrainą, saugumo situaciją NATO rytų flange bei pasirengimą NATO užsienio reikalų ministrų susitikimui balandžio 6−7 dienomis.

 

ELTAREDAKCIJA REKOMENDUOJA