PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2022 m. Gegužės 29 d. 21:48

G. Landsbergis: Rusija turi būti izoliuota, ir tai nėra Rusijos žmonių pažeminimas

Lietuva

Gabrielius Landsbergis. BNS / Fotobankas

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt


218433

Rusijos ir Ukrainos karo baigtis lems viso pasaulio likimą, sakė konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis sekmadienį vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) tarybos posėdyje. 

„Suteikus šansą okupantui užimti teritoriją reiškia, kad tai gali būti pakartota kitur. Yra labai daug pasaulyje valstybių... Indijos, Ramiojo vandenyno valstybės, Australija, Japonija, Pietų Korėja, mažasis Taivanas... Kodėl jie su tokiu nerimu stebi tai, kas vyksta dabar. Todėl, kad šio karo baigtis parašys vadovėlį visiems kitiems. Gali būti, kad bus kitos taisyklės, pagal kurias veiks pasaulis“, – partijos taryboje sakė G. Landsbergis pridurdamas, kad privalu siekti išlaikyti taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką.

Dėl to, pažymėjo politikas, Ukrainą užpuolusi Rusija turi būti izoliuota. Ir, pasak G. Landsbergio, agresiją vykdančio Kremliaus izoliacija negali būti traktuojama kaip pažeminimas.

„Rusija turi būti izoliuota, ir tai nėra Rusijos pažeminimas, tai nėra Rusijos žmonių pažeminimas. Šis režimas, kurį Lietuvos Seimas yra pripažinęs teroristiniu ir vykdančiu genocido nusikaltimus, jis turi būti izoliuotas tol, kol jis nepasikeis. Šiam režimui išsaugoti veido nebepavyks. Jis jį prarado“, – akcentavo politikas.

„Putino frontas yra atidarytas prieš visą pasaulį, jis atsirita iki mūsų ir jis greičiausiai toliau risis“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Sekmadienį konservatoriai susirinko aptarti 2023 m. savivaldos rinkimų TS-LKD kandidatų atrankų tvarką, patvirtinti Centrinį rinkimų štabą. Taip pat konservatoriai priėmė deklaraciją, kurioje pabrėžiamas visapusiškas palaikymas Ukrainai, o Rusija įvardinama kaip didžiausia grėsmė Europos saugumui.

ELTA