REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Rugsėjo 20 d. 18:01

G. Landsbergis pasirašė JT susitarimą dėl jūrų biologinės įvairovės išsaugojimo

Lietuva

BNS/Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


278547

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį Niujorke, Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos metu, pasirašė susitarimą dėl jūrų biologinės įvairovės išsaugojimo.

„Lietuva yra viena iš 52 valstybių, prisijungusių prie Didelio užmojo koalicijos dėl BBNJ (High Ambition Coalition on BBNJ), sutarties pasirašymas kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis leis pradėti sutarties ratifikacijos procesą“, – teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime.

Šiuo susitarimu sprendžiamas jūrų biologinės įvairovės išsaugojimo ir tausaus jos naudojimo nacionalinei jurisdikcijai nepriklausančiuose rajonuose klausimas.

Tokie rajonai užima beveik du trečdalius pasaulio vandenynų ir apie 95 proc. jų tūrio, apima atvirąją jūrą ir tarptautinę jūros dugno teritoriją.

„Susitarimas visų pirma apima klausimus, susijusius su jūrų genetiniais ištekliais, įskaitant naudos pasidalijimo klausimus, tokias priemones kaip atskiriems rajonams skirtos valdymo priemonės ir saugomas jūrų teritorijas, poveikio aplinkai vertinimus, pajėgumų stiprinimą ir jūrų technologijų perdavimą“, – nurodo URM.

Minėtas susitarimas yra trečiasis JT jūrų teisės konvencija grindžiamas įgyvendinimo susitarimas, kurio šalys yra ES ir jos valstybės narės.

BBNJ dokumentu taip pat padedama siekti Pasaulinėje biologinės įvairovės strategijoje nustatytų tikslų ir uždavinių, visų pirma tikslo iki 2030 metų užtikrinti veiksmingą mažiausiai 30 proc. pasaulio sausumos, vidaus vandenų, pakrančių zonų ir vandenynų išsaugojimą ir valdymą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA