REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Birželio 14 d. 19:24

G. Landsbergis palaiko M. Navickienės sprendimą trauktis iš pareigų

Lietuva

BNS / Fotobanko nuotr.

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA.LT


304868

Konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako gerbiantis buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės sprendimą trauktis iš pareigų. Pasak jo, į skandalą dėl ryšių su finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germanu įsivėlusi ministrė Vyriausybėje dirbo nepriekaištingai.

„Gerbiu Monikos apsisprendimą ir noriu padėkoti jai už nepriekaištingą darbą Vyriausybėje“, – penktadienį Eltai perduotame komentare teigė G. Landsbergis.

Kaip skelbta anksčiau, pasirodžius skandalingai informacijai apie buvusią M. Navickienės vyro darbovietę – finansinių technologijų įmonę „Foxpay“, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas tikino, kad ministrė viešųjų ir privačių interesų nesupainiojo.

„Su ministrės veikla minimi asmenys nėra niekaip susiję. Nėra nei interesų konflikto, nei interesų konflikto regimybės. Nėra niekaip įtakoti ministrės sprendimai ar darbai. Jos profesinė erdvė, mano vertinimu, yra skaidri“, – antradienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke I. Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu V. Germanu.

Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m., nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.

Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.

Ministrė M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.

Trečiadienį 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.REDAKCIJA REKOMENDUOJA