REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Balandžio 8 d. 10:30

G. Landsbergis pakviestas tapti Europos užsienio reikalų tarybos nariu

Lietuva

BNS/Fotobankas nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: ELTA


263887

Užsienių reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakviestas tapti Europos užsienio reikalų tarybos (ECFR) nariu.

„ECFR yra vienintelė Europos ekspertų grupė, kurios misija – skatinti nuoseklią, veiksmingą bei vertybėmis grįstą Europos užsienio ir saugumo politiką. Suteikiame saugią susitikimų erdvę sprendimus priimantiems asmenims ir nuomonės formuotojams dalytis idėjomis dėl bendrų veiksmų skatinti informacija pagrįstas diskusijas apie Europos vaidmenį pasaulyje,“ – sakoma G. Landsbergiui atsiųstame kvietime.

ECFR yra tarptautinis analitinis centras, vienijantis daugiau kaip 300 ekspertų ir analitikų iš 30 šalių, įskaitant akademikus ir politikos formuotojus, premjerus, ministrus, EK aukštus pareigūnus. Tarp EFCR tarybos narių Estijos premjerė Kaja Kallas, Norvegijos premjeras Jonas Gahr Støre, buvęs Estijos prezidentas Toomas Hendrik Ilves ir kt.

ECFR biurai veikia Berlyne, Londone, Madride, Romoje, Paryžiuje, Sofijoje bei Varšuvoje.

Organizacijos tikslas – vykdyti Europos užsienio ir saugumo politikos mokslinius tyrimus bei suteikti erdvę sprendimų priėmėjams ir ekspertams dalytis įžvalgomis apie svarbiausius geopolitinius iššūkius.

Artimiausias ECFR Tarybos susitikimas įvyks birželio 7-8 d. ir bus skirtas Rusijos karo prieš Ukrainą sukeltų krizių sprendimams.REDAKCIJA REKOMENDUOJA