REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2023 m. Lapkričio 13 d. 11:53

G. Landsbergis: nuo Vakarų paramos priklauso, ar V. Putino pergalės dienos planai materializuosis

Lietuva

ELTA nuotr.

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


283335

Vašingtonui ir Briuseliui nesutariant dėl tolimesnės karinės paramos Ukrainai, Vladimiras Putinas gali grįžti prie pergalės dienos planų, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Šalies diplomatijos vadovas ragina Vakarus neleisti Kremliui puoselėti tokių vilčių pasiekti pergalę kare ir ragina sutelkti visą reikiamą pagalbą prieš agresiją kovojantiems ukrainiečiams.

„Rodos, kad Putinas braukia dulkes nuo savo pergalės dienos planų, kuriuos jis laikė lentynoje jau kurį laiką. Tačiau matant diskusijas Vašingtone, Europos negebėjimą judėti pirmyn dėl karinės paramos Ukrainai bei didėjantį spaudimą fronte – manau, kad jis gali vėl pradėti planuoti“, – pirmadienį Briuselyje prieš prasidedant Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybai žurnalistams teigė G. Landsbergis.

„Nuo mūsų priklauso, ar jo planai materializuosis“, – pabrėžė jis.

Ministras pabrėžė, kad Europa ne kartą parodė, jog gali priimti svarbius ir sunkius sprendimus, būti lydere ir demonstruoti tai remdama Ukrainą. Todėl, akcentuoja G. Landsbergis, Vakarai privalo laikytis tvirtų pozicijų ir siekti, kad „vienintelė pergalės diena šiame kare vyktų Kyjive, ją švęstų ukrainiečiai“.

„Gali ateiti diena, kai ukrainiečiai nebegalės kovoti toliau, nes mes negebame suteikti jiems ginklų. Tokiu būdu mes stumiame Putiną link pergalės. Turime būti konkretūs – negali būti jokių pilkųjų zonų“, – dėstė G. Landsbergis.

„Mes galėjome priimti labai svarbius sprendimus, Europa yra parodžiusi, kad gali būti lydere. Laikas tai dar kartą padaryti“, – paragino jis.

Pirmadienį ministras G. Landsbergis lankosi Briuselyje, kur dalyvauja ES Užsienio reikalų taryboje.

Šį kartą ministrų susitikime planuojama aptarti Rusijos agresiją prieš Ukrainą, Azerbaidžano-Armėnijos konfliktą, situaciją Izraelyje ir regione bei ES ekonominio saugumo užsienio politikos dimensijos aspektus.

Praėjusią savaitę Europos Komisijai (EK) paskelbus Plėtros paketo ataskaitą, taryba aptars ir tolimesnius Ukrainos integracijos į ES žingsnius.REDAKCIJA REKOMENDUOJA